ceturtdiena, 2016. gada 10. marts

Dalība ieguldījumu fondos

Ieguldījumu fondos dalība ir brīvprātīga, investoram ir tiesības izvēlēties sev tīkamāko ieguldījumu plānu. Šie ieguldījumu veidi iedalās trīs lielās grupās.

Aktīvais ieguldījuma plāns nodrošina to, ka liela daļa naudas tiks ieguldīta akcijās, kas ir riskants ieguldījumu instruments. Tā kā akcijas ir augsta riska vērtspapīri, tad šis ieguldījumu plāns nodrošina arī augstu ienesīgumu. Sabalansēts ieguldījumu plāns nodrošina ieguldītās naudas diversifikāciju - daļa naudas tiks ieguldīta akcijās un daļa naudas tiks ieguldīta samēro drošos finanšu instrumentos, parādu vērtspapīros, valsts parādzīmēs, obligācijās, naudas tirgū. Par cik parādu vērtspapīri ir mazāk riskanti, tad līdz ar to arī nesīs mazāku peļņu investoriem. Konservatīvais ieguldījumu plāns nodrošina to, ka naudas līdzekļi tiek ieguldīti tikai drošos vērtspapīros, naudas tirgū.

Investoram ir brīva griba izvēlēties to finanšu ieguldījumu plānu, kurš ir vispiemērotākais. Piemēram, ja investors ļoti satraucās par saviem ieguldītajiem līdzekļiem, tad visdrīzāk piemērotākais veids kā investēt ieguldījumu fondos, būtu konservatīvais. Tomēr, ja investors ir pieredzējis, bagāts un vēlās īsā laika posmā nopelnīt, daudz nedomājot par ieguldītās naudas risku, tad vispiemērotākais ieguldījumu veids būtu agresīvais, kas var trīskāršot ieguldīto naudas summu pat dažu dienu laikā.

Personīgi ja investoram pieder 10 tūkstoši, tad būtu diezgan prātīgi 8 vai pat 9 tūkstošus investēt pasīvi un vienu vai divus tūkstošus ieguldīt agresīvi. Tas nozīme, ka gadījumā, ja agresīvās tirdzniecības dēļ gūsiet zaudējumus, tad pasīvā tirdzniecība tos nosegs. Ieguldījumu fondi ir izdevīgi, jo ar investoru finansēm rīkojās profesionāļi, kas ir finanšu tirgus eksperti un aktīvi seko līdzi ziņām visā pasaulē, kas savukārt var ietekmēt tirdzniecību.

 

  © 2009 Nautilus.lv oficiālā interneta vietne - Virszemes digitālā televīzija ar augstu skaņas un attēla kvalitāti.