trešdiena, 2016. gada 30. marts

Par kredītu no cita skata punkta

Kredīts, bieži, liekas kā viegla nauda. Bet paņemot to un atmaksājot jūs saprotat ka tā nav viegla nauda. Jūs atmaksājat vairāk kā paņēmāt. Ja nemaksājat tad no jums šo naudu piedzīs ar tiesu izpildītāju palīdzību. Sekas var būt ļoti smagas.

Likumi tiek mainīti, lai ierobežotu kredītu izsniegšanu personām kurām atmaksa radīs grūtības, bet aizdevējs nezin visas detaļas. Jūs zināt visus sīkumus par savām finansēm, tāpēc jums ir jāpieņem atbildīgi un pārdomāti lēmumi. Tas, diemžēl, nenotiek vienmēr.

Paņemt vienu kredītu, pat ja tā atmaksa var radīt problēmas, ir viena lieta, bet ja aizdevumi tiek ņemti vairumā, tas jau rada pavisam citas problēmas. Paņemot vienu aizdevumu jūs zināt kad tas ir jāatmaksā un cik. Jūs ierēķināt šo summu savā budžetā, bet ja esat saņēmis trīs aizdevumus, jums tiem ir jāseko. Paņemot vairākus aizdevumus jums ir jāpatur prātā visi datumi un visas summas. Aizmirst par maksājumu jums radīs papildus izmaksas. Turklāt, par katru no šiem aizdevumiem ir jāmaksā procenti. Tas nozīmē, ka sarēķinot šos procentus kopā jūs, iespējams, esat spiests atmaksāt nevis trīs reizes pa 50 eiro, bet vel jāatmaksā ceturtais kurš sastāv no procentiem.

Bezatbildība, izklaidība, neapdomāti pirkumi, pārsteidzīga rīcība, nākotnes neplānošana ir daži no lielākajiem faktoriem kas ietekmē mūsu nespēju atbildīgi rīkoties ar kredītiem. Ja spējam pretoties mirkļa iespaidiem un mirkļa vajadzībām, varam pieņemt pareizos lēmumus un maksimāli uzlabot esošo un topošo situāciju. Kredītu ņemšana nav nekas slikts, bet ja nedomājam ko darām un kā tas mūs iespaidos nākotnē varam ļoti negatīvi iespaidot sevi un apkārtējos.

Kredīti ir saistības kuras nedrīkst uzņemties vieglprātīgi, no šīm saistībām nevar aizbēgt. Rīkojieties atbildīgi un godīgi pret sevi.

 

  © 2009 Nautilus.lv oficiālā interneta vietne - Virszemes digitālā televīzija ar augstu skaņas un attēla kvalitāti.