ceturtdiena, 2016. gada 7. aprīlis

Kā pareizi atdot aizlienēto naudu

Protams, ka tā nevajadzētu darīt ļaunprātīgi un metodi ieteicams izmantot tikai tad, kad nauda tiešām ir nepieciešama, nevis vienkārši tāpēc, ka esiet parādā draugam. Galvenais protams ir atcerēties to, ka vajag sagatavot konkrētu plānu, lai īstenotu parāda atmaksas stratēģiju. Piemēram, katru mēnesi atmaksāt kādus 30 eiro no pamatsummas, tādējādi katru nākamo mēnesi samazinot savu aizdevuma apjomu. Tomēr ja runā par parāda summu, kas pārsniedz 300 eiro, tad ātrie kredīti vairs nepalīdzēs to atmaksāt. Lai veiksmīgi atdotu lielāku naudas summas parādu, ir nepieciešams pelnīt vairāk, tērēt mazāk un mēģināt meklēt papildus veidus kā šo aizdevumu atmaksāt.

Piemēram atrast kādu darbu, kuru Jūs varētu darīt pa vakariem vai brīvdienās. Ja ir iespēja tad kopējo parāda summu sadalīt uz gadu vai 2 gadiem, veicot ikmēneša maksājumus, tādējādi padarot parāda atdošanu krietni vien vieglāku. Ja ar personu vai iestādi, kurai esiet parādā šo naudas summu neizdodas vienoties par aizdevuma atmaksas vienošanos, tad ir jāmēģina vērsties bankā un lūgt aizdevumu. Ja aizdevuma summa nebūs lielāka par 3000 eiro, un Jums ir stabila ikmēneša alga, tad ir liela iespēja, ka banka Jums piešķirs šādu aizdevumu uz laika posmu pēc Jūsu izvēles. Ir ieteicams izvēlēties kredītu uz laika posmu, kas ļauj Jums veiksmīgi veikt ikmēneša maksājumus bez aizķeršanās.

Pat ja procentu likme aizdevumam uz ilgāku laika posmu būs lielāka, vieglāk tomēr būs veikt adekvātu ikmēneša aizdevuma maksājumu, lai varētu arī nomaksāt tekošos rēķinus, nevis iekulties vēl lielākos parādos, kas beigu beigās sanāktu vēl neizdevīgāk.

 

  © 2009 Nautilus.lv oficiālā interneta vietne - Virszemes digitālā televīzija ar augstu skaņas un attēla kvalitāti.