piektdiena, 2016. gada 15. aprīlis

Kas ir vērtspapīri

Par vērtspapīriem sauc privāttiesību dokumentus, kas pieder kādai personai, juridiskai vai fiziskai. Šie dokumenti apliecina saistību starp īpašnieku un īpašumu vai publiskās apgrozības objektu, neizmainot sākotnēji nostiprinātās tiesības.

Vērtspapīru veidi

Pastāv vairāki vērtspapīru veidi, par kuriem sīkāk vārēsiet lasīt zemāk. Ieguldot savus finansiālos līdzekļus vērtspapīros, jebkuram uzņēmējam vai brokerim galvenais mērķis ir nopelnīt pēc iespējas vairāk naudu. Protams, ka ne vienmēr tas izdodas, un liela daļa investoru gūst lielus zaudējumus.

Emocijas un intuīcija investējot vērtspapīros

Daudzi iesācēji, investējot savus finansiālos līdzekļus, paļaujas uz emocijām un intuīciju, kas šajā gadījumā būtu nepareiza investīciju stratēģija un visdrīzāk šie investori zaudēs savus ieguldītos līdzekļus. Ar šādu investīcijas stratēģiju tikai retajam var izdoties nopelnīt. Tam protams ir nepieciešama liela veiksme. Tādēļ nopietniem ieguldītājiem ieteicams veikt konkrēto vērtspapīru tirgus izpēti un vispārīgo informācijas analīzi.

Vērtspapīru investēšanas stratēģija

Atšķirībā no investora izvēlēta tirdzniecības veida, ir atkarīga arī vērtspapīru investēšanas stratēģija. Investēt var agresīvi vai pasīvi. Tas parasti ir atkarīgs no tā, kādas ir klienta vajadzības. Ja viņš ir izvēlējies investēt, lai nopelnītu ātri, tad piemērotāka stratēģija būtu agresīvā investēšana, Tomēr no negatīvās puses skatoties, šai stratēģijai pastāv krietni lielāks risks. Tieši tāpēc, kad runa iet par investēšanu vērtspapīros, vairums investoru ir piesardzīgi un investē izmantojot pasīvo stratēģiju, lai samazinātu risku un palēnām gūtu peļņu.

 

  © 2009 Nautilus.lv oficiālā interneta vietne - Virszemes digitālā televīzija ar augstu skaņas un attēla kvalitāti.