otrdiena, 2016. gada 20. septembris

Nesaprātīga kredītu un pakalpojumu izmantošana

Diemžēl, ļoti lielai Latvijas sabiedrības daļai ir milzīgi ātro kredītu parādi. Tomēr viss nav tik neviennozīmīgi un vainot ātro kredītu kompānijas nevar, jo katram debitoram ir galva uz pleciem un no kļūdām ir jāmācās. Tomēr Latvijā cilvēki vel nav gatavi saņemt tik vieglu naudu, jo pavisam vienkārši neapzinās par sekām, kādas var rasties laikus neatmaksājot ātro aizdevumu rēķinus;
Savukārt, aizņemoties no bankām, cilvēki nereti pieļauj daudz, dažādas un pat ļoti muļķīgas kļūdas. Piemēram, aizņemšanās no pirmās bankas, kura piedāvā it kā izdevīgu aizdevumu;
Lai aizņemtos saprātīgi nepieciešams rūpīgi iepazīties arī ar citu banku piedāvājumiem, kā arī izdarīt secinājumus un izvēlēties savai finansiālajai situācijai visizdevīgāko kredīta piedāvājumu ar viszemākajiem aizdevuma procentiem.

Daudzi Latvijas debitori neizprot atšķirību starp mainīgu vai fiksēto aizdevuma procentu likmi. Tieši tāpēc ļoti daudziem kredītu ņēmējiem ir izmaiņas aizdevuma atmaksas summas lielumā, jo vienkārši klienti nav izpratuši kredīta līgumā minētos terminus. Lai no tā izvairītos ir ieteicams paņemt bankas piedāvājumu uz mājām un nesteidzīgi ar to iepazīties, pat ja tas ilgāku laiku. Nereti atrodoties uz vietas bankā vai kādā kredītiestādē jaunajiem klientiem nav pacietības kārtīgi izlasīt un izprast visus bankas aizdevuma punktus.

Nesaprātīgi izdevumi emociju iespaidā

Nekad neļaujies naudas izdošanai, lai uzlabotu sev garastāvokli, vai vēl trakāk – tērēties, jo garastāvoklis jau ir ļoti labs. Jā, protams, reizēm ir nepieciešams sevi iepriecināt, piemēram, ar sen kāroto lietu.

Taču, ja katrs tavs sasniegums rezultējas ar patiesībā nevajadzīgiem izdevumiem, vai tie rodas tad, kad garastāvokļa nav un tas jāuzlabo, tad finanšu problēmās iedzīvoties var visai ātri;
Tev pašam ir jāapzinās šis nelāgais ieradums un jācenšas no tā izvairīties. Tas jau ir pirmais solis, lai spētu sevi ierobežot.

Neapdomīga naudas aizdošana

Ir cilvēki, kuriem ir raksturīgi aizdot naudu emociju iespaidā, piemēram, saviem radiem vai ģimenes draugiem. Tas, protams, nav nekas nosodāms, ja vien no tā necieš tavs personīgais budžets. Taču ne vienmēr tā ir. Naudas aizdošanā tuviem cilvēkiem vislielākā problēma ir tāda, ka tā ļoti reti tiek atmaksāta atpakaļ.

Kā rīkoties šādās situācijās? 

Pirms kādam aizdod, rūpīgi pārdomā vai patiešām vari atļauties aizdot naudu. Galvenais, lai neveidojas situācija, ka aizdodot tu radi sev liekas finansiālas problēmās. Lai nerastos finansiālas grūtības – izveido savu ikmēneša vajadzību budžetu un esi noteicējs par saviem tēriņiem, izmaksām. Piepildi savus mērķus, taču vienmēr atbildīgi seko līdzi savam budžetam.

 

  © 2009 Nautilus.lv oficiālā interneta vietne - Virszemes digitālā televīzija ar augstu skaņas un attēla kvalitāti.