pirmdiena, 2016. gada 10. oktobris

Vai var ietaupīt, maksas auto stāvvietu nomainot pret KASKO?

Maksas autostāvvietas Rīgas centrā ir dārgas - taču tās nenodrošina auto pret aizdzīšanu, uzlaušanu, bojājumiem, dabas stihijām. Arī KASKO apdrošināšana to lietošanu neaizstāj, jo automašīnu vienalga nav citur, kur novietot. Turklāt auto, kas novietots ielas malā, tāpat ir pakļauts nejaušiem skrāpējumiem no pārāk tuvu braucošām automašīnām, un nozagt auto no šīm stāvvietām iespējams gluži tāpat, kā no māju pagalmiem. Rezultātā, meklējot izdevīgumu, tomēr izrādīsies, ka jāmaksā divkārt.

Par kaut kādu ietaupījumu var sākt runāt, lūkojoties uz māju pagalmiem kā alternatīvu maksas stāvvietām Rīgas rajonos – Zolitūdē, Imantā, Ziepniekkalnā, Purvciemā, Mežciemā. Tomēr, ja viena privatizēta vieta daudzstāvu autostāvvietā, kas ss.lv tiek piedāvāta par 4700,- EUR, ir pieejama par šādu summu, diez vai cilvēkam, kurš varētu apsvērt šāda pirkuma iespēju, ir svarīgi pieci tūkstoši eiro pret iespēju palikt bez mašīnas vienas nakts laikā, tikko tā novietota daudzstāvu mājas pagalmā. Respektīvi, jautājums par ietaupījumu ir jārisina, apskatot citu cenu kategoriju.

Autostāvvietu cenas daudzstāvu māju rajonos ir, sākot no 5,- EUR/mēnesī, bet, kādas šīs autostāvvietas ir no drošības viedokļa, protams, katram jāizvērtē pašam. Arī Rīgas centrā, nostāk no Vecrīgas sirds, maksa par auto novietošanu var būt no 35,- EUR/mēnesī līdz 90,- EUR/mēnesī, pat ja tas ir tikai kādas mājas iekšpagalms. Viss, kas jādara, ir – jāveic salīdzinājums ar vienas 1 – 5 gadus vecas automašīnas (vidējais auto vecums, kādu apdrošina ar KASKO) KASKO polises iegūšanu uz vienu gadu.

 

  © 2009 Nautilus.lv oficiālā interneta vietne - Virszemes digitālā televīzija ar augstu skaņas un attēla kvalitāti.