ceturtdiena, 2016. gada 1. decembris

Vai var ietaupīt, pērkot apģērbu ārzemēs

Atbildes ir tik dažādas, cik mēs paši. Zemo cenu avioreisu meklējumi ar iespējami īsāku atgriešanās termiņu garantē zemus vai nulles izdevumus par viesnīcu un ēšanu. Berlīnes iepirkšanās centri ir lēti, labi un ar milzīgu izvēli. Summa, lai aizlidotu uz Vācijas galvaspilsētu, kādam var šķist nesamērīgi liela, taču apģērbs bērniem, kuri atrodas „neaugšanas” posmā, ir iegādājams divām sezonām un itin labi der arī trešajā, ja iegādāta kvalitatīva prece. Protams, jāuzsver vārds „kvalitāte”, jo tā ir droša zīme, ka apģērbs ir izturīgs un novalkāsies lēni.

Šeit runā mana iekšējā komforta meklētāja izjūtas. Avioreiss aiztaupa pūles koncentrēties uz ceļu, nav „jābauda” autobusa biedru kompānija, ja tā nav sevišķi izdevusies. Bet cilvēki ir dažādi. Kādam tieši burzma rada labu sajūtu, bet pārāk viegli sasniedzami mērķi garlaiko. Tātad katram jāpazīst sevi, lai zinātu, kādu variantu izvēlēties. Nav vērts mocīties ar naudas taupīšanu, ja tas nesagādā nekādu prieku. Jā, ja nu gribas lauzīt galvu, var meklēt arī motivāciju kādai visnotaļ saprātīgai rīcībai, bet kura nekādi negrib iesakņoties ikdienā. Tā sakot, atrast papildus vismaz vienu pozitīvo faktoru. Kaut gan, no otras puses – ja iekšējā pretestība tādam variantam ir tik ļoti izteikta – varbūt arī labāk turēties pie vecajām izvēlēm (šeit gan nav runa par parādiem, kuri vienkārši piespiež kopt taupības praksi).

Braucot apģērba medībās uz Poliju, apvienojoties vairākiem cilvēkiem, ceļš izmaksā krietni mazāk, un, savietojot pilnu bagāžnieku un jumta bagāžu ar drēbēm un apaviem, var iegūt šādu tādu ietaupījumu. Degviela Polijā maksā tikpat, cik pie mums, tāpēc jāaprēķina vien kilometru skaits līdz izvēlētajai pilsētai un jāzina, kur atrast informāciju par izdevīgiem iepirkšanās centriem.
--> Read more...

svētdiena, 2016. gada 6. novembris

Papildus ienākumi

Vienmēr var kaut ko izdomāt, lai nopelnītu vairāk. Pa vakariem, pēc ikdienas darba var nodarboties ar koka karotīšu un citu virtuves priekšmetu izgatavošanu un brīvdienās realizēt tirgū, vai vienkārši pārdot internetā.

Vienmēr var piedāvāt pakalpojumu uztaisīt unikālu koka dēlīti ar iededzinātu kāda cilvēka vārdu vai apsveikumu. Tādas lietas parasti ir ejošas un nesīs tev samērā pieklājīgus papildus ienākumus. Sievietēm ir iespēja atvērt savu skapi un izrevidēt drēbes. Tās, kuras nav vilktas ilgāk par pāris mēnešiem, droši vari pārdot. Šādā veidā diezgan viegli varēsi gūt papildus ienākumus un pie reizes iztīrīsi skapi. Protams, tas neizslēdz iespēju, ka vīrieši to nevarētu darīt.

Vēl viens lielisks veids kā palielināt ienākumus ir ar pašdarinātām rotām. Nav jābūt juvelierim, lai no gatavām sagatavēm izgatavotu dažādas sīkas rotaslietas. Var izgatavot smalkus auskarus, dažādas ķēdītes, vai pat interesantus gredzenus. Protams apgūstot nelielu juvelieru tehnoloģiju par to, kā lodēt priekšmetus, ir iespējams izgatavot krietni vien smalkākus juvelieru izstrādājumus, kas līdz ar to arī būs dārgāki. Tādā veidā, pavisam drīz jau varēsi pamest ikdienas darbu, lai nodotos pilnas slodzes darbam savā privātajā sektorā. Ja tev ir labas mājas lapu vai dizaina zināšanas, tad lielisks veids kā papildus nopelnīt ir taisot web dizainu vai izstrādājot mājas lapas. Šo darbu var darīt pa vakariem un tas nes labu peļņu. Ir pierādīts, ka ja cilvēks kaut ko grib, tad viņš to var sasniegt, galvenais vajag gribasspēku un spēju izlīst no savas komforta zonas, lai attīstītos un gūtu panākumus karjerā.
--> Read more...

pirmdiena, 2016. gada 10. oktobris

Vai var ietaupīt, maksas auto stāvvietu nomainot pret KASKO?

Maksas autostāvvietas Rīgas centrā ir dārgas - taču tās nenodrošina auto pret aizdzīšanu, uzlaušanu, bojājumiem, dabas stihijām. Arī KASKO apdrošināšana to lietošanu neaizstāj, jo automašīnu vienalga nav citur, kur novietot. Turklāt auto, kas novietots ielas malā, tāpat ir pakļauts nejaušiem skrāpējumiem no pārāk tuvu braucošām automašīnām, un nozagt auto no šīm stāvvietām iespējams gluži tāpat, kā no māju pagalmiem. Rezultātā, meklējot izdevīgumu, tomēr izrādīsies, ka jāmaksā divkārt.

Par kaut kādu ietaupījumu var sākt runāt, lūkojoties uz māju pagalmiem kā alternatīvu maksas stāvvietām Rīgas rajonos – Zolitūdē, Imantā, Ziepniekkalnā, Purvciemā, Mežciemā. Tomēr, ja viena privatizēta vieta daudzstāvu autostāvvietā, kas ss.lv tiek piedāvāta par 4700,- EUR, ir pieejama par šādu summu, diez vai cilvēkam, kurš varētu apsvērt šāda pirkuma iespēju, ir svarīgi pieci tūkstoši eiro pret iespēju palikt bez mašīnas vienas nakts laikā, tikko tā novietota daudzstāvu mājas pagalmā. Respektīvi, jautājums par ietaupījumu ir jārisina, apskatot citu cenu kategoriju.

Autostāvvietu cenas daudzstāvu māju rajonos ir, sākot no 5,- EUR/mēnesī, bet, kādas šīs autostāvvietas ir no drošības viedokļa, protams, katram jāizvērtē pašam. Arī Rīgas centrā, nostāk no Vecrīgas sirds, maksa par auto novietošanu var būt no 35,- EUR/mēnesī līdz 90,- EUR/mēnesī, pat ja tas ir tikai kādas mājas iekšpagalms. Viss, kas jādara, ir – jāveic salīdzinājums ar vienas 1 – 5 gadus vecas automašīnas (vidējais auto vecums, kādu apdrošina ar KASKO) KASKO polises iegūšanu uz vienu gadu.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 20. septembris

Nesaprātīga kredītu un pakalpojumu izmantošana

Diemžēl, ļoti lielai Latvijas sabiedrības daļai ir milzīgi ātro kredītu parādi. Tomēr viss nav tik neviennozīmīgi un vainot ātro kredītu kompānijas nevar, jo katram debitoram ir galva uz pleciem un no kļūdām ir jāmācās. Tomēr Latvijā cilvēki vel nav gatavi saņemt tik vieglu naudu, jo pavisam vienkārši neapzinās par sekām, kādas var rasties laikus neatmaksājot ātro aizdevumu rēķinus;
Savukārt, aizņemoties no bankām, cilvēki nereti pieļauj daudz, dažādas un pat ļoti muļķīgas kļūdas. Piemēram, aizņemšanās no pirmās bankas, kura piedāvā it kā izdevīgu aizdevumu;
Lai aizņemtos saprātīgi nepieciešams rūpīgi iepazīties arī ar citu banku piedāvājumiem, kā arī izdarīt secinājumus un izvēlēties savai finansiālajai situācijai visizdevīgāko kredīta piedāvājumu ar viszemākajiem aizdevuma procentiem.

Daudzi Latvijas debitori neizprot atšķirību starp mainīgu vai fiksēto aizdevuma procentu likmi. Tieši tāpēc ļoti daudziem kredītu ņēmējiem ir izmaiņas aizdevuma atmaksas summas lielumā, jo vienkārši klienti nav izpratuši kredīta līgumā minētos terminus. Lai no tā izvairītos ir ieteicams paņemt bankas piedāvājumu uz mājām un nesteidzīgi ar to iepazīties, pat ja tas ilgāku laiku. Nereti atrodoties uz vietas bankā vai kādā kredītiestādē jaunajiem klientiem nav pacietības kārtīgi izlasīt un izprast visus bankas aizdevuma punktus.

Nesaprātīgi izdevumi emociju iespaidā

Nekad neļaujies naudas izdošanai, lai uzlabotu sev garastāvokli, vai vēl trakāk – tērēties, jo garastāvoklis jau ir ļoti labs. Jā, protams, reizēm ir nepieciešams sevi iepriecināt, piemēram, ar sen kāroto lietu.

Taču, ja katrs tavs sasniegums rezultējas ar patiesībā nevajadzīgiem izdevumiem, vai tie rodas tad, kad garastāvokļa nav un tas jāuzlabo, tad finanšu problēmās iedzīvoties var visai ātri;
Tev pašam ir jāapzinās šis nelāgais ieradums un jācenšas no tā izvairīties. Tas jau ir pirmais solis, lai spētu sevi ierobežot.

Neapdomīga naudas aizdošana

Ir cilvēki, kuriem ir raksturīgi aizdot naudu emociju iespaidā, piemēram, saviem radiem vai ģimenes draugiem. Tas, protams, nav nekas nosodāms, ja vien no tā necieš tavs personīgais budžets. Taču ne vienmēr tā ir. Naudas aizdošanā tuviem cilvēkiem vislielākā problēma ir tāda, ka tā ļoti reti tiek atmaksāta atpakaļ.

Kā rīkoties šādās situācijās? 

Pirms kādam aizdod, rūpīgi pārdomā vai patiešām vari atļauties aizdot naudu. Galvenais, lai neveidojas situācija, ka aizdodot tu radi sev liekas finansiālas problēmās. Lai nerastos finansiālas grūtības – izveido savu ikmēneša vajadzību budžetu un esi noteicējs par saviem tēriņiem, izmaksām. Piepildi savus mērķus, taču vienmēr atbildīgi seko līdzi savam budžetam.
--> Read more...

svētdiena, 2016. gada 18. septembris

Kur ņemt kredītu, un vai ņemt


Kredītu ņēmējam parasti grūtības sagādā vispirms jau paša fakta pieņemšana - situācija, kad radusies nepieciešamība pēc kredīta. Ne visiem, bet ļoti daudziem cilvēkiem jāpārkāpj pieņēmumam un aizspriedumam, ka kredīta ņemšana ir slikta rīcība, piemēram, ka tā var sagraut finanšu stabilitāti un tamlīdzīgi. Citiem nav viegli sadzīvot ar ideju, ka kādu laiku nāksies dzīvot uz citu rēķina. Pēdējo iebildumu gan ir viegli atspēkot: aizņēmējs bieži maksā procentu maksājumus, kas tiek iekasēti par kredīta izmantošanas tiesībām. Līdz ar to tiek veikta parasta ikdienas darbība: kredītņēmējs nopērk sev papildu līdzekļus un par to samaksā zināmu summu - līdzīgi kā veikalā.

Kredīta lēmums tiek pieņemts, kad ir izvērti visi vajadzīgā pirkuma faktori: nepieciešamība pēc pirkuma, tā summa un iespēja to apmaksāt. Ja pirkums izrādās vajadzīgs esošo finanšu iespēju ietvaros, tad kredītu var arī atlikt. Taču, ja vajadzība ir piemērojama mūsu dzīves apstākļiem, bet lieka kapitāla, ko ieguldīt pirkumā, nav, jāpārdomā dažādi kredītu institūciju piedāvājumi.
Parasti kredīta ņēmēja pirmais uzdevums ir aprēķināt vidējo summu, kādu tas varēs atļauties tērēt par kredīta atmaksu vienā mēnesī. Šī summa var izrietēt gan no jau pastāvošajām vajadzībām un saistībām, gan ieteikumiem kredītu atmaksai. Ja aizņēmējs izvēlas aptvert summas, kādas reāli tiek tērētas mēneša ietvaros, bet pārpalikumu veltīt aizdevumam, tad jāsāk ar neatliekamo vajadzību apkopošanu. Neatliekamās vajadzības sastāda tādi maksājumi, kā dzīvesvietas īre vai kredīta maksājumi par to, maksājumi par pārtiku un transportu, dzīvības vai veselības apdrošināšana, iemaksas pensijas fondos, citi esošie kredīti, maksa par izglītību un tamlīdzīgi. Katram kredīta ņēmējam šie izdevumi var būt atšķirīgi. Pārpalikumam vajadzētu sastādīt maksimālo summu, kāda varētu tikt veltīta kredīta maksājumiem. Taču jāņem vērā arī neparedzētas vajadzības, tādas kā dāvanu iegāde, viesu uzņemšana, kāds mazs nieks savam priekam. Bez šādu izdevumu ierēķināšanas ikmēneša izdevumu sarakstā kredīta atmaksa var šķist kā smags slogs.

Tie, kuri izvēlas sekot labu kredītu padomiem, piemēram, kā Finanšu un kapitāla tirgus komisijas Klientu skolā, jāņem vērā ieteikums ar ikmēneša kredīta atmaksu nepārsniegt vairāk kā 40 % no ienākumiem. Šī summa tik un tā var izrādīties pārāk liela kādā konkrētā gadījumā, tāpēc var nākties samazināt citus izdevumus. Tā ir trešā iespēja, ja kredīta nepieciešamība izrādījusies ļoti liela. Ilgtermiņa kredītu līgumi gan var tikt izveidoti tā, lai pieskaņotos kredīta ņēmēja maksātspējai, piemēram, variējot atmaksas termiņus. Jo ilgāks atmaksas termiņš, jo aizdevuma atmaksa mēnesī ir mazāka. Taču jārēķinās, ka tādā gadījumā kopējie procentu maksājumi arīdzan palielinās.

Visbeidzot jautājums: kur ņemt kredītu? Aizdevumus piedāvā gan tradicionālās aizdevēju institūcijas bankas, gan „ātro” kredītu jeb nebanku pakalpojumu sniedzēji, gan - kopš nesena laika - arī iedzīvotāju savstarpējo aizdevumu platformas. Visu izšķir procentu likmes un kredīta ņēmēja situācija. Pastāv viedoklis, ka nebanku kreditētāji ir pielaidīgāki tajā ziņā, ka atļauj kredīta ņēmējam lielāku brīvību kredīta izvēlē. Daudzi meklē iespēju, kā noformēt kredītu bez ienākumiem, ko it kā pieļaujot alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzēji (nebanku kreditori). Tomēr paša aizņēmēja interesēs ir vispirms aptvert, vai būs līdzekļi, par ko kredītu atmaksāt. Nav iemesla priecāties par aizdevumu, kurš piešķirts bez pamatojuma dokumentiem, ja pašu ienākumu vispār nav - kādā veidā tad tiks atmaksāts parāds? Kredīta esamība un lielums jāsaskaņo ar savām iespējām atmaksāt to, un tikai tad drīkstam uzņemties saistības.
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 1. septembris

Kā ietaupīt, pērkot OCTA apdrošināšanu

OCTA (obligātā civiltiesiskā apdrošināšana) ir obligāta katram auto īpašniekam vai tā turētājam. Iegādājoties OCTA polisi, drošu dalību satiksmē garantē apdrošinātājs,pie kura polise ir noformēta. Latvijā šādu pakalpojumu piedāvā 5 apdrošināšanas kompānijas un 5 ārvalstu apdrošināšanas firmu filiāles: AAS Balta, AAS Baltijas apdrošināšanas nams, AAS Baltikums Vienna Isurance Group, AAS BTA Baltic Insurance Company, COMPENSA VIENNA INSURANCE GROUP UADB Latvijas filiāle, ERGO Insurance SE Latvijas filiāle, AAS Gjensidige Baltic, If P&C Insurance AS Latvijas filiāle, Seesam Insurance AS Latvijas filiāle, Swedbank P&C Insurance AS Latvijas filiāle. OCTA polises iegāde nodrošina gan materiālo, gan nemateriālo zaudēju kompensēšanu. Par piedalīšanos ceļu satiksmē bez apdrošināšanas polises paredzēts sods, kā arī tiks piešķirti soda punkti. Turklāt ne cietušā auto vadītājam, ne tā pasažieriem, ja vadītājs nav ceļu satiksmes negadījuma izraisītājs, nav jāsedz nekādi izdevumi: līdz 5 000 000 eiro apmērā materiālie zaudējumi, kā arī 1 000 000 eiro nemateriālie zaudējumi, tai skaitā ārstēšanās izdevumi visā ārstniecības procesa laikā, var tikt kompensēti no apdrošinātāja (tas, protams, nenozīmē, ka visiem tiek izmaksātas šādas summas).Citiem vārdiem sakot, apdrošināšanas objekts ir transportlīdzekļa īpašnieka vai tiesīgā lietotāja civiltiesiskā atbildība par ceļu satiksmes negadījumā nodarīto zaudējumu trešajai personai. OCTA standartlīgums ir derīgs Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) teritorijā, iespējamie termiņi - 3, 6, 9, 12 mēneši.

Ja ceļš ved garām iecienītiem degvielas uzpildes punktiem, ierasta lieta ir OCTA apdrošināšanas polisi iegādāties pie stacijas operatora. Taču šo pirkšanas veidu apgrūtina tas, ka katrai degvielas uzpildes firmai ir līgums tikai ar vienu apdrošinātāju, kas nozīmē vienas cenas izvēli, kas nav ne ekonomiski, ne izdevīgi maciņam. Protams, Latvijā OCTA nemaksā dārgi, piemēram, iegādājoties OCTA polisi Vācijā, vidēji būtu jāmaksā 10 reižu vairāk (informācija no laikraksta Dienas Bizness 2015. gada 17. jūnijā) – tas skumdinātu ceļotājus, ja iespēja iegādāties OCTA tiktu piedāvāta tikai attiecīgajā valstī, nevis pie mums. Tāpat jāpiemin, ka OCTA tirgus dalībniekiem šis biznesa veids joprojām nes zaudējumus (financenet.lv raksts), līdz ar to jāsaprot, ka Latvijā OCTA polisēm tiešām ir salīdzinoši zemas cenas.
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 18. augusts

Kredīts naktī

Kā mēs zinām, nesen tika pieņemti grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kas nosaka to, ka no 23.00 līdz 7.00 līgumu slēgšana ir aizliegta (Patērētāju tiesību aizsardzības likums). Tā kā nakts lielākajai daļai cilvēku ir atpūtai paredzētās stundas, no patērētāja interešu aizstāvības viedokļa šis akts ir loģisks, tāpat kā savulaik diennakts veikalu slēgšana un alkohola pārdošanas aizliegums pēc pulksten desmitiem vakarā. Nogurums, kas rodas neizguļoties, izraisa koncentrēšanās zudumu, tautas valodā runājot, galva vairs nestrādā tik labi kā parasti. Šādā stāvoklī cilvēks ir viegli aizkaitināms, uzbudināms un biežāk, kā citreiz rīkojas sev neierastā rīcības manierē. Tāpēc, lai pilsoņus pasargātu no nepārdomātiem lēmumiem finanšu jomā, likuma grozījumi pamatoti rūpējas par mūsu labklājību.

Protams, izpētot katru gadījumu, droši vien varētu saprast tos cilvēkus, kuri, kaut kādu vajadzību spiesti, gribētu saņemt kredītu pie pirmās iespējas – arī nakts vidū. Tomēr domāju, kā pārsvarā tās ir situācijas, kurās iesaistītas emocijas vai pat vardarbīgas rīcības, no kuru sekām var izvairīties, pakļaujoties likuma prasībai.

Ja kredīta devējs seko Patērētāju tiesību aizsardzības likumam, mums, klientiem, nekādā gadījumā netiks dota zaļā gaisma kredīta saņemšanai no 23 līdz 7. Atceramies to kā aizbildinājumu, ja kāds vēlētos izmantot mūsu nezināšanu un vājuma brīžus. Un, galu galā - ja kaut kādu apstākļu dēļ esam spiesti meklēt naudu no aizdevējiem, mēs taču vispirms padomājam un rīkojamies loģiski un konstruktīvi, vai ne?
--> Read more...

pirmdiena, 2016. gada 15. augusts

Kredits365.lv ātrais kredīts

Ātrie kredīti tiek saukti arī par īstermiņa vai distances kredītiem. Nereti ātro kredītu var noformēt arī ar īsziņas palīdzību, līdz ar to radies arī nosaukums SMS kredīts. Abi kredīta noformēšanas veidi līdz ar telefonisku kredīta pieteikumu ir pieejami Kredits365.lv vietnē.

Kredits365.lv ir SIA Delta Capital zīmols, kurš līdz ar Kredits7.lv izpilda šīs kompānijas funkcijas internetā. Firma ir Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas biedrs, tātad varat droši aizņemties Kredits365.lv mājaslapā.

Pilnīgi visā noteiktajā termiņā drīkstēsi lietot vairākas priekšrocības, kuras šie uzņēmumi piemērojuši saviem klientiem, lai to darījuma norise būtu sekmīga abiem. Visa veida reklāmās un speciāli tam paredzētajās interneta vietnēs noteikti būsi jau noskaidrojis šo to par tālāk minētajām iespējām, tomēr dažreiz ir vēlams izanalizēt katru soli no jauna.

Kredits365.lv vietnē atradīsiet visu nepieciešamo informāciju tāda kredīta noformēšanai, kura apjoms ir no 100,- EUR līdz 300,- EUR, bet termiņš - no 15 līdz 30 dienām. Komisijas maksas nav atkarīgas no kredīta atkārtotas noformēšanas - pirmais kredīts gluži tāpat, kā nākamie, ir noformējams par noteiktu naudas summu.

Tomēr, pirms Jūs reģistrējaties Kredits365.lv kredīta saņemšanai, apsveriet, vai Jūsu ienākumi atbilst ātrā jeb distances kredīta nosacījumiem. Proti, tiem jāsedz vispirms Jūsu pirmās nepieciešamības vajadzības; ienākumiem jābūt lielākiem par Jūsu izdevumiem (šeit palīdzēs personīgā budžeta izveidošana); kredīta ikmēneša maksājums nedrīkst pārsniegt 20-30 % no Jūsu ienākumiem. Ja apsverat kredīta pagarināšanu, labāk nogaidiet un nenoformējiet kredītu, jo pilnīgi iespējams, ka šobrīd Jums nav līdzekļu tā atmaksai.
--> Read more...

piektdiena, 2016. gada 12. augusts

Kā ietaupīt, pērkot KASKO apdrošināšanu

Kaut arī KASKO apdrošināšanas veids ir brīvprātīgs, tomēr tikai retais, kam pieder jaunākās (un dārgākās) markas spēkrats, uzņemtos risku neapdrošināt savu auto, jo tā remonts, ja kļuvis nepieciešams, automašīnai ciešot ceļu satiksmes negadījumā, zādzību, bojājumu vai neparedzētu dabas stihiju (zibens, plūdi, vētras) gadījumos, izmaksā ļoti dārgi. Domājot par savu vieglo auto, KASKO polise, no vienas puses, ir īpašnieka interesēs, no otras – ja auto iegādāts līzingā bankā vai citā kredītu devēja iestādē – KASKO ir kredītiestādes prasība, izsniedzot jaunāko modeļu braucamos uz nomaksu. KASKO polise iegādājama visa veida transportlīdzekļiem –vieglajiem vai kravas automobiļiem, autobusiem, traktortehnikai, motocikliem un piekabēm. KASKO apdrošināšana, atšķirībā no obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas (OCTA), sedz zaudējumus arī, ja ceļu satiksmes negadījuma izraisītājs ir pats apdrošināšanas ņēmējs.

Ietaupīt var, iegādājoties un lietojot KASKO polisi atbilstoši nosacījumiem, jo vairākos gadījumos apdrošinātājam būs tiesības samazināt kompensāciju, ja radīsies ceļu satiksmes negadījums, vai apdrošināšana vispār netiks izmaksāta. Proti, varbūt pat labāk neiegādāties KASO, ja mīlat braukt, ievērojami pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu; ja braucat ar transportlīdzekli, kuram nav tiesību piedalīties ceļu satiksmē (piemēram, nav savlaicīgi izieta tehniskā apskate); ja atļaujaties braukt bez tiesībām vadīt attiecīgo transportlīdzekli vai kā tā īpašnieks uzticat auto kādam, kam nav vadītāja apliecības. Nevar cerēt, ka KASKO kompensēs izmaksas autovadītājam, kurš braucis, rupji pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus - neievērojot luksofora aizliedzošos signālus, „stop” zīmes un tamlīdzīgi bravurīgi izturoties uz ceļa. Arī atstājot atslēgas vai reģistrācijas apliecību transportlīdzeklī, kurš ticis nozagts, apdrošinātājs var atteikties no apdrošināšanas atlīdzības izmaksas.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 2. augusts

Kā ietaupīt, pērkot apģērbu un apavus

Ietaupīt nozīmē ne vien matemātiskas darbības ar naudas aprēķiniem, bet arī veidus, kā šos aprēķinus veikt. Ietaupīt ir iespējams, un šis izejas pieņēmums jeb pirmais ietaupīšanas princips ir neapstrīdams. Taču, kā ietaupīt visvairāk? Kā rēķināt ietaupījumu summas, lai šie skaitļi motivētu? Jo jauns process tikai pavisam īsu laiku - pašā sākumā - var būt aizraujošs arī bez acīm redzama rezultāta, toties, rīkojoties gudri, ietaupīšanas prakse turpināsies arī ilgāk.

Tātad vispirms mums ir jābūt pārliecībai, jāzina, ka vēlamies ietaupīt. Kā šādu pārliecību iegūst? Viena lieta ir apzināties savas vajadzības un iespējas, vēlmi nopelnīt vairāk, bet otra monētas puse ir lēmums šādu vēlēšanos īstenot. Vajadzības var būt neierobežoti lielas, to var uzzināt, kaut nedaudz pastudējot ekonomikas zinātni. Kā šīs vajadzības sabalansēt ar savām iespējām, ir efektīvas saimniekošanas rezultāts, un arī to var iemācīties. Taču, ko darīt, ja līdzekļu tik un tā ir par maz? Tādā gadījumā pastāv divas iespējas – nopelnīt, strādājot vairāk (pašam vai, iesaistot citus), vai nopelnīt, ietaupot. Ja nu kaut kādu personīgu motīvu dēļ ir radusies vēlme iekrāt vairāk naudas, tas ir tikai pirmais solis uz reālu rīcību. Otrs – ir jānolemj to darīt. Kad lēmums pieņemts, katrs no mums ir spējīgs rīkoties pilnīgi atšķirīgi, izmantojot savu radošumu un izdomu. Piedāvāju vienu variantu, kas balstīts uz minējumiem, kāds varētu izskatīties taupības režīms praksē.
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 14. jūlijs

Darbs un atpūta vasarā

Ir ļoti svarīgi kārtīgi atpūsties no darbiem un atvaļinājuma izbaudīšana ir lielisks veids kā to darīt. Mums nebūtu šī iespēja jānoliek kā pēdējā mūsu darāmo darbu sarakstā, bet tā nav arī pati svarīgākā. Kā jau minēts, atpūsties var arī bez naudas. Tomēr rīkoties ar naudu prātīgi, paturot prātā savas vēlmes atvaļinājuma laikā ir ļoti pareizi un produktīvi. Jūs uzstādāt sev mērķi – labi pavadīt savu atvaļinājumu. Šādā situācijā iekrājumu veidošana ir krietni vieglāka, jo jums ir redzams mērķis. Jūs nevis atliekat naudu kaut kam, bet atliekat to vasarai.

Ietaupīt jūs varat uz visdažādākajām lietām atkarībā no jūsu situācijas un vēlmēm. Ir svarīgi saprast, ka nav sevi jāpiespiež ēst lētu pārtiku, nedoties izklaidēties ar draugiem un darīt citas lietas, kas var prasīt papildus tēriņus. Vajag tērēt ar prātu. Nedrīkst apdraudēt citas jomas, bet tās var ierobežot. Sākt krāt ir grūti, bet pie šādas rīcības pierodot, jums nebūs pat jāpiedomā pie tā, ka ir jāveido iekrājumi. Jūs neapzināti izvēlēsieties nevis dārgāko, bet labāko un izdevīgāko.

Šādi, iekrājot no lietam kur to var, jūs varat izveidot pietiekošu budžetu savām vasaras izklaidēm. Vasara kad nav jādomā par naudu ir daudz krāšņāka un patīkamāka. Un to var panākt nedaudz sevi ierobežojot un nedaudz pamainot savus ieradumus. Rīkojieties atbildīgi pret sevi. Sniedziet sev iespēju atpūsties bez liekiem stresiem un problēmām. Vasara ir skaists laiks un tā ir jāizbauda.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 5. jūlijs

Kredīti un cilvēku spēja domāt par finansēm

Tu esi gudrs aizņēmējs, lasītāj. Nezinu, kādēļ ir radies priekšstats par ātro jeb distances kredītu ņēmējiem kā par finanšu plānošanas nezinīšiem, kuriem grūti nonākt saskaņā ar savu kredīta devēju un veiksmīgi aizņemties vairākkārt. Iespējams, ka šāda aina paveras tikai tiem, mani ieskaitot, kas mēdijos par katru cenu cenšas atrast negatīvās ziņas. Nu, es tā nedaru visu laiku, bet tādi periodi uznāk, tāpēc varu arī iztēloties, virsraksta labad, ka patlaban piedzīvoju šādu posmu. Tas it kā būtu noskaidrots, taču nevar noliegt (pat neminot nekādus skaitļus, ko arī būtu grūti izdarīt, jo – kurš gan objektīvi varētu noteikt ziņas pozitīvo vai negatīvo raksturu; drīzāk, šādi analizējot, būtu jāievēro skatījums, no kāda veikts pētošais lūkojums), ka arī preses izdevumiem, kā arī tv un radio sabiedrībām jāuzņemas daļa atbildības par negatīvas publicitātes veidošanu ap ātro kredītu ņēmējiem.

Tagad padomāsim arī no otras – banku izsniegto aizņēmumu īpašnieku – puses. Ja distances kredītu skaļākie gadījumi sabiedriskajā telpā parādās biežāk, tad (tikai pieņēmums) kredīta ņēmējs, kuram ir salīdzinoši daudz lielāki aizņēmumi, pat problēmu (un īpaši to) gadījumā nevēlas afišēt savus materiālos līdzekļus. Loģiski taču, vai ne? Tātad, vai nu naudas, vai citu instrumentu doto iespēju dēļ lielie parādnieki (atļaušos teikt - parasti)tiek retušēti. Tāpat kā no bērnu sadzīves var vērot, ka vājākā ierocis bieži vien ir skaļā balss, tā arī ātro kredītu ņēmēju – dzīves pabērnu (ja labpatīk) aizstāvības rīks ir paaugstināts balss tonis. Nevar nosodīt ne bērnus, ne distances kredītu ņēmējus. Par savu taisnību (taisnīgu sabiedrisko sistēmu, kura, piemēram, ļautu dzīvot tikai no darba algas) ir jāpastāv.

Augstākminētajā izklāstā mani gan neapmierina pasīvā loma, ko esmu piešķīrusi cilvēkam – kredītņēmējam. Pat, ja sacīts, ka vājākie jāaizstāv, cilvēcīgi domājošai būtnei ieteicams uzņemties atbildību par savu rīcību, arī finanšu jomā. Stāsts var būt no pavisam vienkārša (vēlies, plāno, dari, lai saņemto kāroto, bet, ja nemaksāsi, būs sankcijas) līdz prasmīgi noslīpētam (par to – citreiz).
--> Read more...

trešdiena, 2016. gada 15. jūnijs

Kredīts pret darba algu

Ja nepieciešams kredīts no bankas, tā nodrošinājums parasti ir darba alga. Studentu kredīta gadījumā galvotājs sākotnēji garantē kredīta atmaksu, bet, kredītu atmaksājot, atkal tiek izmantota bijušā studenta, nu jau strādājošā, darba algas daļa. Hipotekārā kredīta atmaksai līdzekļu avots arī ir ienākumi no darbavietas.

Bankas parasti izvēlas drošu naudas ieguldījumu, ko garantē kredītņēmēja ienākumu pierādījumi – izziņas no valsts iestādēm, dažkārt arī no darba devēja. Un tas ir arī saprotams. Bankas vēsturiski veidojušās vairākus gadsimtus. To laikā vairāk vai mazāk apzināti izstrādājušies noteikti naudas biznesa postulāti, kas ne tikai nodrošina bankām paredzamu peļņu, bet arī veiksmīgu naudas ieguldījumu vai kredītu atmaksas sistēmu noguldītājiem un kredītu ņēmējiem. Līdz ar to iespēja, ka banka, noformējot kredītu, pieprasīs algas apmēra apstiprinājumu no klienta, ir tikpat droši, kā bankā.

Mazliet citāda situācija ir izveidojusies ātro jeb distances kredītu jomā. Daudzi ātro kredītu izsniedzēji jau reģistrācijas laikā uzņēmuma vietnē pieprasa iesniegt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) izdotu izziņu vai klienta bankas konta izrakstu, kas satur informāciju par potenciālā kredīta ņēmēja ienākumiem. Tomēr ne pie visiem distances kredītu devējiem ir spēkā šāda prasība. Ir firmas, kas, reģistrējot aizņēmēju, lūdz vienkārši godprātīgi uzrādīt algas vai citu ienākumu apjomu, paturot tiesības, ko var izlasīt līgumā, vajadzības gadījumā izmantot VSAA vai Valsts ieņēmumu dienesta (VID) informāciju par personas parādiem, saistībām un līdzšinējo parādsaistību izpildi. Piemēram izmantoju SMS kiredit kredītlīnijas līguma vispārīgos noteikumus, kuru 11. punktā Aizņēmēja datu apstrāde noteiktas aizdevēja tiesības pārbaudīt aizņēmēja maksātspēju šajā punktā ietverto valsts iestāžu datubāzēs (bet arī to uzņēmumu, kas nodarbojas ar kredītu piedziņu, zvērinātu advokātu biroju, SIA „Narvesen” u.c. datubāzēs). Tiešs algas apmēra lielums klientam nav jāatklāj. Iespējams, ka šīs informācijas izpaušanu aizsargā Latvijas Republikas (LR) likumdošana, tomēr tas nenozīmē, ka klienta atbildība mazinās. Visi līgumi un noteikumi ir radīti tam, lai, galējā gadījumā, pasargātu kredīta ņēmēju no nevajadzīgām un laikietilpīgām darbībām LR tiesu sistēmā.
--> Read more...

trešdiena, 2016. gada 8. jūnijs

Obligācijas

Obligācija ir beztermiņa. Finanšu tirgū, ņemot vērā dažādus faktorus, var tikt pielietotas dažādas finansējuma struktūras. Parasti uzņēmumam ir savs pamatkapitāls, kurš ir ieguldīts no aktīvajiem akcionāriem. Parasti tie ir arī kompānijas īpašnieki. Taču pasīvie akcionāri kopīgi nosaka stratēģiskos virzienus. Šo virzienu izpildīšanu gan uztic citām personām. Bieži vien uzņēmums izvēlās piesaistīt parāda kapitālu, tas juridiski tiek noformēts vērtspapīru, aizdevumu vai citā veidā.

Populārākais vieds ir aizdevuma finansējuma piesaistīšana izmantojot obligācijas, jeb vērtspapīrus. Tomēr Baltijas valstīs ir mazliet savādāk, jo gandrīz vienmēr lētākais finansējuma veids būs banku izsniegtais aizdevums, kas parasti ir ar pieņemamiem aizdevuma procentiem un būs labs sākums uzņēmumam. Tik izdevīgus piedāvājumus bankas var nodrošināt, jo risku samazinot var atļauties arī samazināt aizdevuma procentu likmi. Tomēr aizdevuma noteikumi no banku puses ir ļoti stingri. Tomēr citur Eiropā un pasaulē obligācijas ir lētākas par citiem aizņēmumiem, piemēram, pakārtotajiem kredītiem un akciju kapitālu. Tieši tāpēc ārzemēs obligāciju izmantošana ir krietni vien populārāka nekā Baltijas valstīs, jo katrs tomēr meklē sev izdevīgāko aizdevumu. Citiem uzņēmējiem patīk dažādība un aizņemšanās var notikt gan no bankas, gan arī izmantojot obligācijas, taču šāda alternatīvu finanšu avotu piesaiste ir sarežģītāka.

Parāda vērtspapīri

Parāda vērtspapīri, piemēram obligācijas, garantē tās īpašniekam ienākumu saskaņā ar iepriekš noteiktu vai arī mainīgu ienākumu likmi un dod tiesības pēc tās dzēšanas saņemt no obligācijas emitenta pilnu obligācijas nominālvērtību. Korporatīvo obligāciju emisijas var būt ar dažādiem nodrošinājuma nosacījumiem un tās var emitēt kāds no grupas darbiniekiem. Obligācijas var būt nodrošinātas ar paša uzņēmuma vai kādas citas kompānijas aktīviem un par tām var galvot trešās personas. Obligācijas var būt arī pakārtotas pret citiem uzņēmuma aizdevējiem. Arī šajā gadījumā organizators mēģina panākt kompromisu starp investoriem un uzņēmuma iespējām attiecībā uz aizdevuma summas apmaksas nodrošinājumu. Ir novērots tas, ka pēdējo gadu laikā, Latvijā obligāciju pielietošana kļūst arvien populārāka. Tas izskaidrojams ar to, ka banku izsniegto aizdevumu noteikumi, sākoties krīzei, kļuvuši krietni vien stingrāki.

AVOTS - http://www.mkc-vertspapiri.lv/
--> Read more...

piektdiena, 2016. gada 3. jūnijs

Klientu maksātspējas izvērtēšana

Regulāri un paredzami ienākumi būtībā ir galvenais kredīta pieprasījuma pamatojums. Tu vari justies droši, ja par Tavu darba algu vai citiem paredzamiem un (vajadzības gadījumā) pierādāmiem ienākumiem spēsi veikt kredīta atmaksas maksājumus. Lielai daļai ātro jeb distances kredītu devēju vairāk par Tavu galvojumu arī nevajag. Maksātspējas izvērtēšana parasti sākas tad, ja kreditoram kaut kādu iemeslu dēļ nav pārliecības par klienta ienākumu atbilstību kredīta lielumam. Tādā gadījumā to var izvērtēt. Bet, kā jau teikts, šis process nenotiek obligātā kārtā – Tu vari arī neparakstīt tādu līgumu, kurā ir atrunāti klienta datu apstrādes veidi, ja tas Tevi neapmierina. Piemēram, SMS kredīta Kredītlīnijas noteikumos ir punkts, kas paredz, ievērojot klienta vēlmes, neievākt informāciju par klienta datiem, kas saistīti ar iepriekšējo kredītu nomaksu, neizsniegt to par esošajām saistībām un to apjomu šādām datu bāzēm: Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, Latvijas Bankas Kredītu reģistrs, Aizdevēja grupā ietilpstošās sabiedrības citās valstīs, Iedzīvotāju reģistrs, Valsts ieņēmumu dienests, Valsts reģionālā attīstības aģentūra, parādu uzraudzības uzņēmumiem, jebkurš zvērināts advokāts, jebkurš privāts detektīvs un/vai detektīvsabiedrība, VAS “Latvijas Pasts”, SIA “NARVESEN BALTIJA, jebkura Latvijas Republikā reģistrēta apdrošināšanas sabiedrība un apdrošināšanas brokeris, kā arī „SIA Creditreform” un tai līdzīgām firmām.

Kā saprotams, vislabākā rīcība ir kredītam internetā nepieciešamo izdevumu izskaitļošana paša spēkiem, lai nevajadzētu ielaisties tālākā komunikācijā par savām finansēm ar kreditoru, bet varētu mierīgi nomaksāt ieplānotos kredīta maksājumus.

Domājams, ka tomēr arī maksātspējas izvērtēšana ir dažam labam aizmāršīgam aizņēmējam visnotaļ noderīga lieta. Ja gadījies piemirst savu kredītu apjomu, maksātspējas izvērtējums atklās kredītu saistības, par kurām nedrīkst neatminēties. Gluži tāpat kā jebkuras citas saistības, arī kredītu saistības jāizpilda līdz galam un pilnīgai apmierinātībai visu pušu starpā. Turklāt parādu piedziņas firmu, zvērinātu advokātu biroju vai valsts institūciju iesaistīšana varbūt kādu slinkāku maksātāju atgriezīs atpakaļ mūsu, dažkārt skarbajā, bet, ai, cik vienīgajā dzīves realitātē. Protams, ka viegli ir pagriezties un aiziet, bet, esot emociju varā, jāatceras arī par līgumiem un parakstiem.
--> Read more...

piektdiena, 2016. gada 20. maijs

Kur lietot kredītus?

SMS kredīts
Ātrais kredīts nav ieteicams tādās situācijās, kur jums ir nepieciešami papildus līdzekļi kādiem izdevumiem, kurus jūs nevarētu atļauties no saviem ienākumiem. Protams, ir izņēmumi, bet tādas lietas kā pirkumi un tamlīdzīgi nav īsti pareizi.

Viens no galvenajiem un labākajiem iemesliem, lai aizņemtos ātro kredītu ir medicīniskie izdevumi. mums katram var atgadīties dažādas veselības problēmas vai negadījumi, kas var prasīt gana lielus līdzekļus, bet pirms algas mums šie līdzekļi var nebūt. Piemēram, ja ir sācis sāpēt zobs. Mēs jebkurā gadījumā dosimies pie zobārsta, bet līdz algai vēl ir palikusi nedēļa. Mēs varētu atlikt šo zobārsta apmeklējumu līdz tam laikam, bet, ja ir iespēja aizņemties ātro kredītu, mēs varam aizņemties un doties jau tagad. Šādi mēs varam atrisināt šo problēmu un nepieciešamību pēc iespējas ātrāk un neiedzīvoties parādos, jo tiklīdz saņemtu algu, dotos pie ārsta jebkurā gadījumā. Protams, ir jābūt uzmanīgiem, jo kredīts tomēr ir un paliek kredīts, bet šādā situācijā riski nedaudz samazinās, jo šos izdevumus mēs veiksim tāpat. Zobu sāpes paciest tikai tādēļ, ka nevaram atrast budžetā lieku naudu mēs nevaram.

Ātros kredītus varat izmantot ļoti dažādiem mērķiem. Svarīgākais ir saprast vai tas tiešām ir nepieciešams un vai varēsim šo kredītu atmaksāt, šādi neradot sev papildus sarežģījumus. Atbildība savā un aizdevēja priekšā ir galvenais nosacījums kurš var attaisnot teju visus iemeslus kuru dēļ varam aizņemties šo kredītu. ir ļoti viegli aizņemties nelietderīgi, daudz grūtāk ir pieņemt pareizu un atbildīgu lēmumu, kurš, ne vienmēr liekas labākais mums pašiem, bet tāds tomēr ir.

Ātrie kredīti ar mūsdienu tehnoloģijām vēl ātrāki

Mūsdienu tehnoloģijas pavērušas plašas iespējas saņemt informāciju un pakalpojumus ievērojami īsākā laikā, nekā tas bija iespējams vēl pirms desmit un pat pieciem gadiem. Dažādi tehnoloģiskie risinājums ļauj dažu minūšu laikā iegādāties nepieciešamo preci vai arī apmaksāt jebkuru rēķinu. Tomēr dažkārt mēs saņemam iepriekš neplānotus rēķinus vai arī tie izrādās lielāki, nekā bijām cerējuši, piemēram, dzīvokļa vai automašīnas remonts ir dārgāks par sākotnēji kalkulēto. Šādos gadījumos izdevīgs risinājums var būt ātrie kredīti, kuru saņemšana īsā laikā iespējama, pateicoties tieši mūsdienu tehnoloģiskajiem risinājumiem. Ar interneta un mobilā tālruņa starpniecību nelielu aizdevumu iespējams saņemt īsā laikā bez ķīlas un laikietilpīgu formalitāšu kārtošanas.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 3. maijs

Banknote.lv patēriņa aizdevums

Banknote.lv ir viens no Latvijas Republikas kredītu izsniedzējiem. Šis uzņēmums piedāvā plašu pakalpojumu klāstu, ne tikai naudas aizdevumus. Viņi piedāvā arī naudas pārvedumu un lombarda pakalpojumus. Naudas aizdevumu ziņā, uzņēmums piedāvā iespēju saņemt gan mazākas summas uz laiku līdz vienam mēnesim gan jau lielākas summas uz laiki līdz 36 mēnešiem. šis uzņēmums piedāvā aizdevumus bez ķīlas un bez galvotāja, pozitīva atbilde ir atkarīga tikai no jūsu maksātspējas un iepriekšējās pieredzes.

Banknote piedāvātās summas
Ja, šajā uzņēmumā, vēlaties aizņemties kredītu līdz 400 eiro ar atmaksas termiņu līdz vienam mēnesim, tad šādu kredītu jūs varat saņemt bez maksas. Tādējādi, aizņemoties 400 eiro jūs atmaksāsiet tieši tādu pašu summu.

Kopumā, uzņēmums piedāvā aizņemties summas līdz pat 1600 eiro ar atmaksas termiņu līdz pat 36 mēnešiem. atšķirībā no vairuma citu aizdevēju, šis uzņēmums jums izsniegs aizdevuma summu skaidrā naudā. Lai saņemtu aizdevumu jūs varat doties uz kādu no uzņēmuma filiālēm vai aizpildīt pieteikumu uzņēmuma mājas lapā, pēc aizdevuma apstiprinājuma saņemšanas jums būs jādodas uz kādu no filiālēm un jāsaņem jūsu nauda. Aizdevuma atmaksa notiek līdzīgi, jūs varat to atgriezt skaidrā naudā, kādā no uzņēmuma filiālēm vai ar bankas pārskaitījumu.

Aizdevējs

Izvēloties šo vai citu aizdevēju, savu finansiālo problēmu risināšanai, ir ļoti rūpīgi jāpārdomā jūsu iespējas veikt aizdevuma pilnīgu un laicīgu atmaksu. Pretējā gadījumā jūs riskējat nonākt parādnieku sarakstā, ne tikai apgrūtināt turpmāko kredītu saņemšanu, bet izraisīt arī parāda piespiedu piedziņu un tās sekas. Izvērtējiet visas iespējas un savas nepieciešamības. Pārsteidzīga kredītu ņemšana var atstāt smagas sekas uz jums un apkārtējiem cilvēkiem.

Ko piedāvā banknote aizdevējs

Aizdevējs piedāvā iespēju pieteikties aizdevumam caur savu mājas lapu. Citu variantu šī aizdevuma pieteikuma iesniegšanai pagaidām nav. Tātad, lai pieteiktos jums ir jādodas uz uzņēmuma mājas lapu un jāreģistrējas ievadot visu prasīto informāciju par sevi. Ja reģistrācijas process netiek veikts pilnīgi jūs nevarat saņemt aizdevumu. Kā arī visa informācija šajā procesā ir jānorāda pareizi un patiesi, pretējā gadījumā, ja aizdevējam rodas šaubas par informācijas patiesumu, aizdevums tiks atteikts. Lai veiktu sava bankas konta apstiprināšanu ir nepieciešams veikt 1 centa pārskaitījumu uz uzņēmuma bankas kontu. Iesniedzot visu prasīto informāciju un veicot konta apstiprināšanu varat pieteikties vēlamajai naudas summai.

Tuvāk un precīzāk šeit.
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 28. aprīlis

Kredīta piemērotība

Kredīts internetā būtu piemērotāks situācijās kad nav zināma precīza summa kura būs nepieciešama, varat aizņemties nedaudz vairāk un atlikumu izmantot pēc saviem ieskatiem. Arī tad, ja nav zināms kur šo preci iegādāsieties, kredīts varētu būt labāks. Taču ar kredītu ir savi riski kuri nepastāv ar līzingu.

Aizņemoties internetā kādu naudas summu, pastāv risks, ka izlietosiet to kur citur. Viss, protams, ir atkarīgs no jums un jūsu nepieciešamības, bet cilvēka dabā var būt rīkoties spontāni. Šādā gadījumā kredīts var sniegt iespējas kuras varam izmantot nelietderīgi. Arī ar pieejamo naudas summu varam uzņemties zināmu risku. Ja tiek piedāvāta lielāka summa, varam būt kārdināti aizņemties vairāk kā mums ir nepieciešams konkrētā pirkuma veikšanai. Šādi varam nokļūt parādos no kuriem būs grūti izkļūt.

Tomēr ja esat izlēmuši, ko pirkt un kur, ar līzinga palīdzību, bieži, var iegūt izdevīgākus noteikumus. Ļoti bieži, īpaši svētku sezonu laikā, ir pieejami līzingi ar ļoti izdevīgiem noteikumiem. Piemēram, bezprocentu līzings, atlikta aizdevumam summas atmaksa, dāvanas pie pirkuma noformēšanas. Šādi tiek veicināta klientu piesaiste un mūsu interese par pirkumiem palielinās. Līzinga kompānijas reklamē savus piedāvājumus un redzot ko īpaši izdevīgu, mēs arī dodamies un šo pirkumu veicam.

Atšķirībā no kredīta, jūs nesaņemat nekāda veida naudas aizdevumu, tā vietā jūs saņemat preci, par kuru veicat maksājumus katru mēnesi, līdz esat apmaksājuši šo preci. Ja šis ir bezprocentu līzings, tad, protams, šāda atmaksa ir ļoti izdevīga, jo nav jāsamaksā visa summa uzreiz. Nesaņemot naudu savās rokās, jūs neriskējat, ka var atgadīties kas neparedzēts un jūs to izlietosiet citur. Jums nav pārpalikuma, līdz ar to nav jāatmaksā papildus nauda par to ko aizņēmāties papildus nepieciešamajai summai. Līzingi ir ļoti populāri šādos gadījumos, kad vēlaties iegādāties ko konkrētu, jo var saņemt labākus noteikumus kā uz kredītiem. Salīdzinoši reti cilvēki veic pirkumus uzreiz apmaksājot visu preces cenu, jo daudz vienkāršāk ir šo summu sadalīt pa daļām un atmaksāt šādā veidā.

Izvēloties starp līzingu un kredītu ir rūpīgi jāapsver savas iespējas un nepieciešamības. Kurš no variantiem ir piemērotāks tieši jums. Apdomīga lēmumu pieņemšana ir visa pamatā un tā arī ir jārīkojas.
--> Read more...

sestdiena, 2016. gada 23. aprīlis

Aizņemties ar ikmēneša maksājumu

Mūsdienās ir pieejami ļoti daudz un dažādi kredīti un to veidi. Ir iespējams aizņemties naudu gan kādiem konkrētiem mērķiem gan dažādiem citiem mērķiem. Ja rodas attiecīga nepieciešamība un jums ir iespējas saņemt kredītu, tad iespējas ir ļoti plašas. Ļoti populāri ir tieši ātrie kredīti. Iesākumā šie kredīti tika izsniegti kā īsa termiņa aizdevumi par nelielām summām, bet attīstoties šim kredītu virzienam ir izveidoti arī ātrie kredīti kurus ir iespējams atmaksāt ilgākā laika posmā. Ātrie kredīti ir sev pievienojuši arī patēriņa kredītu iespējas.

Ātrie kredīti ar ikmēneša maksājumiem atšķiras no patēriņa kredītiem ar savu ātro un ērto noformēšanu. Patēriņa kredīti ir pieejami no bankām un citām iestādēm, bet tie, pārsvarā, prasa laiku. Bieži, ir jāgaida vairākas dienas līdz aizdevuma saņemšanai. ir striktāki aizdevuma izsniegšanas noteikumi, jums var nākties doties uz kādu ofisu vai filiāli, lai parakstītu līgumus, arī pieteikums var tikt prasīts, lai tiktu iesniegts personīgi klātienē. Šāda veida ātrie kredīti ir tikpat viegli un ērti pieejami kā parastie ātrie kredīti.

Lai saņemtu šādu aizdevumu ir jums ir jāatbilst dažādiem aizdevēja izvirzītiem noteikumiem. Šie noteikumi vai prasības, ir ļoti līdzīgi kā ātro kredītu. Biezi, aizdevējs kurš piedāvā ātro kredītu, piedāvā kredītu arī ar ikmēneša maksājumiem. Šāda kredīta termiņš var būt no dažiem mēnešiem līdz pat 24 mēnešiem. Summas kuras ir pieejamas arī ir ļoti dažādas, tās var būt pat līdz vairākiem tūkstošiem eiro. Protams, lai saņemtu šādu, lielu, aizdevumu uz ilgāku atmaksas termiņu, jūsu pieteikums tiks izvērtēts rūpīgāk.

Piešķirot šādus aizdevumus, aizdevēji izvērtē katru pieteikumu individuāli. Līdz ar to, balstoties uz jūsu finansiālo situāciju un iepriekšējo kredītu pieredzes, jums var tikt noteikts aizdevuma apjoma ierobežojums. Ir jāpievērš uzmanība aizdevuma komisijas maksas apjomam, jo aizdevējs ne tikai nosaka jums pieejamo naudas summu, bet arī komisijas maksas apjoms tiek noteikts individuāli katram klientam.
--> Read more...

piektdiena, 2016. gada 22. aprīlis

Kam ņemt kredītu

Ātro kredītu varētu ņemt tādiem izdevumiem, kurus jūs veiktu jebkurā gadījumā. Ja esat nedēļu pirms algas un to saņemot šo pirkumu veiktu neskatoties uz citām lietām, tad ātrais kredīts var būt lielisks instruments, lai apmierinātu šo vajadzību pēc iespējas ātrāk. Ārsta apmeklējumi var būt dārgi un nepatīkami, bet tos atlikt nevajadzētu un ar ātrā kredīta palīdzību jūs varat ietaupīt laiku, lai nerastos papildus problēmas ar jūsu veselību kas var radīt papildus izdevumus.

Ja jūs esat veltījuši šim lēmumam pietiekošas pārdomas un esat apsvēruši visas iespējas kas saistītas ar aizdevuma atmaksu un atmaksas sekām, tad ātrais kredīts var tikt ņemts un lietots pēc jūsu ieskatiem. Taču, ja tas tiek ņemts mirkļa iespaidā, bez pārdomām par tā atmaksu un sekām, tad arī vislabākie un cēlākie mērķi var būt kļūdaini, jo var rasties ļoti smagas sekas.

Tikpat svarīgi kā atmaksas un tās seku izvērtēšana ir pareizā aizdevēja izvēle. Ir ļoti plašas aizdevēju klāsts kuri piedāvā visdažādākās iespējas un akcijas. Jums ir jāatrod aizdevējs kurš apmierina jūsu vajadzības un piedāvā labākos noteikumus jūsu situācijai.

SMS kredīta risinājums

Ja esat veiksmīgi reģistrējies varat pieteikties aizdevumam gan no aizdevēja mājas lapas gan no sava mobilā telefona nosūtot SMS ziņojumu ar prasīto informāciju. Paturiet prātā, ka aizdevējs var piedāvāt SMS kredītu iespēju, bet lai to izmantotu, jums ir jāaktivizē šis pakalpojums savā lietotāja profilā aizdevēja mājas lapā. Ne visur ir šāda aktivizācija jāveic, bet pirms pieteikties jums vajadzētu pārliecināties par pakalpojuma pieejamību.

Ja viss ir apdomāts un nav radušās šaubas par negatīvu iznākumu, tad saņemtās summas izlietojums ir jūsu ziņā un nevajadzētu rasties papildus problēmām. Ja esat aizņēmies apdomīgi tad arī šo aizdevumu izlietosiet apdomīgi, jo apsverot ņemšanas iespējas jūs pārdomājat arī nepieciešamību.
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 21. aprīlis

Īstermiņa aizdevumi dažādās summas - tagadĪstermiņa aizdevumus ir iespējams saņemt par summām no 10 eiro līdz 400 eiro ar atmaksas iespējām uz 7, 14 dienām vai vienu mēnesi. Lielākas summas jau tiks izskatītas kā patēriņa kredīts un atmaksa notiks ar ikmēneša maksājumu starpniecību. Tomēr, arī šādu, nelielu aizdevumu ir iespējams aizņemties uz ilgāku atmaksas laiku. Arī nelielu summu varat aizņemties uz laiku līdz 36 mēnešiem, bet ir jārēķinās ar komisijas maksu par šo pakalpojumu. Aizņemoties mazu summu uz ilgu atmaksas laiku varat krietni pārmaksāt sākotnējo aizdevuma summu. Atcerieties, ka bezmaksas kredīts attiecas tikai uz summu līdz 400 eiro un atmaksu mēneša laikā, un tikai pirmajā aizņemšanās reizē. Tātad, ja aizņematies 100 eiro uz atmaksu 36 mēnešu laikā, jums nāksies atmaksāt krietni lielāku naudas summu.

Uzņēmums ir ļoti plaši izplatīts, Latvijas teritorijā ir vairāk par 95 filiālēm, kurās varat saņemt šo aizdevumu. Pieteikties aizdevumam varat katru dienu no 8:00 līdz 22:00, bet saņemt aizdevumu varēsiet tikai uzņēmuma filiāļu darba laikā. Filiāles ir atvērtas katru dienu, bet ir jāņem vērā, ka dažādas filiāles strādā pēc, nedaudz, atšķirīga darba laika.

Atšķirības starp šo aizdevēju un citiem Latvijā sastopamajiem ātro kredītu sniedzējiem ir nepieciešamība ierasties un fiziski parakstīt līgumu kā arī skaidras naudas izmaksa. Bet tāpat kā ātrie kredīti, šis aizdevums ir saņemams jau 15 minūšu laikā. Līdz ar to ir ļoti ātri un viegli tam pieteikties.
Pieņemot lēmumu aizņemties šo vai jebkuru citu kredītu ir jāapsver jūsu atmaksas iespējas.

Pārdomāta kredītu ņemšana ir galvenais uzstādījums kurš jums ir jāņem vērā. Aizdevējs izvērtēs jūsu atbilstību un atmaksas iespējas uz papīra, bet jums ir jāizvērtē savas reālās atmaksas iespējas. Esiet atbildīgi un nepieņemiet pārsteidzīgus lēmumus.
--> Read more...

piektdiena, 2016. gada 15. aprīlis

Kredītportfelis


Kredītportfelis ir kredītiestādes izsniegto kredītu kopums. Grāmatvedībā tas ir aktīvs, kas, parasti, tiek klasificēts pēc kredītriska pakāpes. Tas iekļauj sevī arī visas kredītiem līdzīgās naudas operācijas kā piemēram līzingu, galvojumu saistības, faktoringu un citas, tam līdzīgas saistības.

Kredītportfelis tiek izmantots, lai kredītiestāde varētu labāk pārvaldīt kredītu izsniegšanu, jo šādi tiek organizēta naudas plūsma. Kredītportfeli var izskaidrot arī tā ka tas ir visu aizdevumu kategorijas līgumu naudas kopums.

Kredītportfeli var raksturot pēc tā riska un ienesības. Tas ir tā, ka var būt ļoti liels kredītportfelis, bet tas sastāv no daudziem īstermiņa aizdevumiem, kredītkartēm un citām, līdzīgām lietām, tas var būt ļoti riskants, lai arī kredītiestādei sniedz pietiekošu peļņu. Taču mazāks kredītportfelis kurš sastāv no hipotekārajiem kredītiem var būt ļoti stabils taču mazāk ienesīgs.

Katra iestāde, kas izsniedz kāda veida aizdevumu veido kredītportfeli. Banku kredītportfeļi ir lielāki, jo bankas, pašsaprotami, nodarbojas ar ļoti lielu naudas plūsmu organizēšanu un līdz ar to strādā ar cita veida aizdevumiem un to apjomiem. Katra iestāde cenšas radīt sev stabilus kredītportfeļus un samazināt to risku pakāpi.

Riski ir tādi, ka aizdevumi netiks atmaksāti. Protam, no parādiem aizbēgt īsti nav iespējam, bet šāda rīcība var sarežģīt kredītiestādes darbu un peļņas prognozes. Ja tiek izsniegti daudzi mazi, īstermiņa aizdevumi, tad riski ir lielāki kā pie lieliem aizdevumiem, tādiem kā hipotekārie kredīti.

Izmantotie avoti: Zuz.lv ātrais kredīts
--> Read more...

Kas ir vērtspapīri

Par vērtspapīriem sauc privāttiesību dokumentus, kas pieder kādai personai, juridiskai vai fiziskai. Šie dokumenti apliecina saistību starp īpašnieku un īpašumu vai publiskās apgrozības objektu, neizmainot sākotnēji nostiprinātās tiesības.

Vērtspapīru veidi

Pastāv vairāki vērtspapīru veidi, par kuriem sīkāk vārēsiet lasīt zemāk. Ieguldot savus finansiālos līdzekļus vērtspapīros, jebkuram uzņēmējam vai brokerim galvenais mērķis ir nopelnīt pēc iespējas vairāk naudu. Protams, ka ne vienmēr tas izdodas, un liela daļa investoru gūst lielus zaudējumus.

Emocijas un intuīcija investējot vērtspapīros

Daudzi iesācēji, investējot savus finansiālos līdzekļus, paļaujas uz emocijām un intuīciju, kas šajā gadījumā būtu nepareiza investīciju stratēģija un visdrīzāk šie investori zaudēs savus ieguldītos līdzekļus. Ar šādu investīcijas stratēģiju tikai retajam var izdoties nopelnīt. Tam protams ir nepieciešama liela veiksme. Tādēļ nopietniem ieguldītājiem ieteicams veikt konkrēto vērtspapīru tirgus izpēti un vispārīgo informācijas analīzi.

Vērtspapīru investēšanas stratēģija

Atšķirībā no investora izvēlēta tirdzniecības veida, ir atkarīga arī vērtspapīru investēšanas stratēģija. Investēt var agresīvi vai pasīvi. Tas parasti ir atkarīgs no tā, kādas ir klienta vajadzības. Ja viņš ir izvēlējies investēt, lai nopelnītu ātri, tad piemērotāka stratēģija būtu agresīvā investēšana, Tomēr no negatīvās puses skatoties, šai stratēģijai pastāv krietni lielāks risks. Tieši tāpēc, kad runa iet par investēšanu vērtspapīros, vairums investoru ir piesardzīgi un investē izmantojot pasīvo stratēģiju, lai samazinātu risku un palēnām gūtu peļņu.
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 14. aprīlis

Pazīmes, ka Tev nepieciešams aizņemties

Kādas ir pazīmes, ka Tev ir nepieciešams ātrais kredīts? Lai saņemtu ātro kredītu, Tev ir jābūt vismaz 18 gadu vecumā un jābūt Latvijas Republikas pilsonim, ar vismaz nelieliem ienākumiem. Viena no galvenajām pazīmēm, ka Tev ir nepieciešams ātrais kredīts, vai kāds cits kredīts, kas varētu palīdzēt Tev finansiāli un uzlabot Jūsu dzīves apstākļus, ir pavisam vienkārši nosakāmas. Pati galvenā pazīme, ka Jums ir nepieciešams ātrais kredīts, ir gadījumos, kad līdz algai palikušas dažas dienas, taču nauda ir beigusies un tieši šobrīd ļoti nepieciešama. Tad ir ieteicams aizņemties ātro kredītu, ņemot vērā to, ka aizdevuma summa nepārsniedz vienu trešo daļu no Jūsu kopējās algas. Tas ir tāpēc, lai vēlāk nesanāk tā, ka atkal jāaizņemas ātrais kredīts.

Pazīme par to, ka ir nepieciešams ātrais kredīts, ir arī tādos gadījumos, kad kāda no sadzīves iekārtām ir sabojājusies, novecojusi vai vairs nedarbojas. Tad, protams, ir izvēle, gaidīt līdz nākamajai alga, vai pat vairākām, lai varētu iekrāt nepieciešamo naudas summu, vai arī aizņemties ātro kredītu un atmaksāt pa daļām. Ir noderīgi zināt, aizņemoties pirmo reizi, nebūs komisijas maksa, tāpēc ātrā kredīta izvēle bieži vien ir labākais risinājums. Svarīgi ir zināt to, ka gadījumos, kad nespējiet atmaksāt ātro kredītu uzreiz, pastāv iespēja pagarināt aizdevuma atmaksas termiņu uz laika posmu, kāds būs nepieciešams, lai šo aizdevumu varētu atmaksāt.

SMS KREDĪTI - NOFORMĒ AR ĪSZIŅAS STARPNIECĪBU


Popularitāti iemantojuši arī SMS kredīti. Un ne velti - SMS kredīts ir ērtākais veids, kā saņemt sev vēlamo naudu, lai kur Tu arī atrastos. SMS kredīts ir lielisks variants arī tad, ja tuvumā nav dators, kā arī situācijās, kad nauda nepieciešama steidzami. Jāpiebilst, lai SMS kredīts varētu tikt noformēts, vispirms jāreģistrējas kredītdevēja mājaslapā. SMS kredīts - mūsdienīga iespēja visdažādākajās situācijās!

LIELISKI RISINĀJUMI ATBILDĪGAJIEM

Svarīgi, ka gan ātrie kredīti, gan SMS kredīti tiek izsniegti, izvērtējot vairākus kritērijus, piemēram, kredītvēsturi un ienākumu līmeni.

Ātrais kredīts internetā - lielisks risinājums neparedzētu tēriņu gadījumā. Tomēr, lai SMS kredīti un citi līdzīgi risinājumi patiešām kļūtu par atbildi, nevis iemeslu jaunām problēmām, svarīgi aizņemties atbildīgi, izvērtējot visus riskus.
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 7. aprīlis

Kā pareizi atdot aizlienēto naudu

Protams, ka tā nevajadzētu darīt ļaunprātīgi un metodi ieteicams izmantot tikai tad, kad nauda tiešām ir nepieciešama, nevis vienkārši tāpēc, ka esiet parādā draugam. Galvenais protams ir atcerēties to, ka vajag sagatavot konkrētu plānu, lai īstenotu parāda atmaksas stratēģiju. Piemēram, katru mēnesi atmaksāt kādus 30 eiro no pamatsummas, tādējādi katru nākamo mēnesi samazinot savu aizdevuma apjomu. Tomēr ja runā par parāda summu, kas pārsniedz 300 eiro, tad ātrie kredīti vairs nepalīdzēs to atmaksāt. Lai veiksmīgi atdotu lielāku naudas summas parādu, ir nepieciešams pelnīt vairāk, tērēt mazāk un mēģināt meklēt papildus veidus kā šo aizdevumu atmaksāt.

Piemēram atrast kādu darbu, kuru Jūs varētu darīt pa vakariem vai brīvdienās. Ja ir iespēja tad kopējo parāda summu sadalīt uz gadu vai 2 gadiem, veicot ikmēneša maksājumus, tādējādi padarot parāda atdošanu krietni vien vieglāku. Ja ar personu vai iestādi, kurai esiet parādā šo naudas summu neizdodas vienoties par aizdevuma atmaksas vienošanos, tad ir jāmēģina vērsties bankā un lūgt aizdevumu. Ja aizdevuma summa nebūs lielāka par 3000 eiro, un Jums ir stabila ikmēneša alga, tad ir liela iespēja, ka banka Jums piešķirs šādu aizdevumu uz laika posmu pēc Jūsu izvēles. Ir ieteicams izvēlēties kredītu uz laika posmu, kas ļauj Jums veiksmīgi veikt ikmēneša maksājumus bez aizķeršanās.

Pat ja procentu likme aizdevumam uz ilgāku laika posmu būs lielāka, vieglāk tomēr būs veikt adekvātu ikmēneša aizdevuma maksājumu, lai varētu arī nomaksāt tekošos rēķinus, nevis iekulties vēl lielākos parādos, kas beigu beigās sanāktu vēl neizdevīgāk.
--> Read more...

trešdiena, 2016. gada 30. marts

Par kredītu no cita skata punkta

Kredīts, bieži, liekas kā viegla nauda. Bet paņemot to un atmaksājot jūs saprotat ka tā nav viegla nauda. Jūs atmaksājat vairāk kā paņēmāt. Ja nemaksājat tad no jums šo naudu piedzīs ar tiesu izpildītāju palīdzību. Sekas var būt ļoti smagas.

Likumi tiek mainīti, lai ierobežotu kredītu izsniegšanu personām kurām atmaksa radīs grūtības, bet aizdevējs nezin visas detaļas. Jūs zināt visus sīkumus par savām finansēm, tāpēc jums ir jāpieņem atbildīgi un pārdomāti lēmumi. Tas, diemžēl, nenotiek vienmēr.

Paņemt vienu kredītu, pat ja tā atmaksa var radīt problēmas, ir viena lieta, bet ja aizdevumi tiek ņemti vairumā, tas jau rada pavisam citas problēmas. Paņemot vienu aizdevumu jūs zināt kad tas ir jāatmaksā un cik. Jūs ierēķināt šo summu savā budžetā, bet ja esat saņēmis trīs aizdevumus, jums tiem ir jāseko. Paņemot vairākus aizdevumus jums ir jāpatur prātā visi datumi un visas summas. Aizmirst par maksājumu jums radīs papildus izmaksas. Turklāt, par katru no šiem aizdevumiem ir jāmaksā procenti. Tas nozīmē, ka sarēķinot šos procentus kopā jūs, iespējams, esat spiests atmaksāt nevis trīs reizes pa 50 eiro, bet vel jāatmaksā ceturtais kurš sastāv no procentiem.

Bezatbildība, izklaidība, neapdomāti pirkumi, pārsteidzīga rīcība, nākotnes neplānošana ir daži no lielākajiem faktoriem kas ietekmē mūsu nespēju atbildīgi rīkoties ar kredītiem. Ja spējam pretoties mirkļa iespaidiem un mirkļa vajadzībām, varam pieņemt pareizos lēmumus un maksimāli uzlabot esošo un topošo situāciju. Kredītu ņemšana nav nekas slikts, bet ja nedomājam ko darām un kā tas mūs iespaidos nākotnē varam ļoti negatīvi iespaidot sevi un apkārtējos.

Kredīti ir saistības kuras nedrīkst uzņemties vieglprātīgi, no šīm saistībām nevar aizbēgt. Rīkojieties atbildīgi un godīgi pret sevi.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 29. marts

Kredīts uzņēmējiem

Investīciju kredīts ir ilgtermiņa aizdevums, kas paredzēts jauno vai jau esošo uzņēmumu attīstībai. Tas var būt uzņēmuma pamatlīdzekļiem, nekustamā īpašuma iegādei, jaunu biznesa virzienu attīstīšanai, jaunu ražotņu izveidei, tehniskā nodrošinājuma iegādei un citiem līdzīgiem izdevumiem. Šis ir liela apjoma aizdevums uz ilgāku laiku, lai jūs spētu attīstīt savu uzņēmējdarbību. Visizplatītākie investīciju kredītu izsniedzēji ir bankas, bet arī nebanku aizdevēji ir pievērsušies šai sfērai.

Investīciju kredītu iespējams saņemt vairākās Latvijas bankās. Katra aizdevēja izvirzītie noteikumi un prasības var, nedaudz, atšķirties. Izvēloties aizdevēju ir jāņem vērā visi faktori, kas var ietekmēt jūsu darbību un aizdevuma atmaksu. Ņemot šo aizdevumu jums ir jābūt skaidriem plāniem kā šis aizdevums tiks izlietots un, ka šī aizdevuma izlietošanas mērķis veicinās jūsu darbību un nesīs iespēju atmaksāt aizdevumu saņemot arī peļņu.

Aizdevuma saņemšanai ir nepieciešams nodrošinājums. Par šo nodrošinājumu var kalpot:


 • Nekustamais īpašums.
 • Uzņēmuma aktīvi.
 • Transporta līdzekļi, iekārtas.
 • Citi nodrošinājuma veidi.
 • Var tikt prasīts arī galvojums.

Aizdevējs jums var piedāvāt iespēju saņemt atvieglojumus vai kredītu brīvdienas, lai pabeigtu projektu un jums rastos iespēja no šī projekta pelnīt un tad veikt pilnīgāku aizdevuma atmaksu. Šādi banka var piešķirt atvieglojumus, piemēram, uz 12 mēnešiem. Šajā laikā jūs varat attīstīt savu projektu un tad veikt atmaksu.

Aizdevuma termiņi ir atšķirīgi katram aizdevējam. Aizdevējs var izvērtēt katru aizdevumu atsevišķi un piešķirt jums termiņu, kas ir atbilstošs jūsu iespējām un prasītajai summai. Aizdevējs jums var piedāvāt mazāku laika periodu kā esat vēlējies, ja viņam rodas kādas šaubas vai ir redzama iespēja ka jums būs iespēja atmaksāt ātrāk. Šie lēmumi ir atkarīgi no katras individuālās situācijas.
--> Read more...

piektdiena, 2016. gada 25. marts

Kas ir tiesiskās aizsardzības process?

Par to kas ir tiesiskās aizsardzības process un kā šis process notiek tiks soli pa solim izklāstīts šajā rakstā. Tātad tiesiskās aizsardzības process, jeb TAP, ir finansiālās grūtībās nonākušas kompānijas vai uzņēmuma, pēc maksātnespējas likuma noteiktās kārtības panākta vienošanās ar kreditoriem, par parāda summas pilnīgu maksājumu dzēšanu, atlikšanu vai pagarināšanu, pamatkapitāla palielināšanu, uzņēmuma reorganizāciju kā arī citiem pasākumiem, ar galveno mērķi veiksmīgi turpināt kompānijas darbību un palīdzēt saglābt uzņēmuma spēju nokārtot savas saistības ar šiem investoriem un vai kreditoriem.

Uzsākot tiesiskās aizsardzības procesu, uzņēmumam tiek dots viens mēnesis, lai panāktu vienošanos (par apmaksas plānu) ar saviem kreditoriem. Lai uzņēmumam piemērotu tiesiskās aizsardzības procesu, būs jāiesniedz pareizi sagatavots TAP pasākumu plāns, kuram jāpiekrīt vismaz divām trešdaļām no nenodrošinātajiem kreditoriem.

Kā tiek uzsākts tiesiskās aizsardzības process?

Šo procesu var uzsākt, ja paša uzņēmuma īpašnieks, vadītājs vai uzņēmuma vadība, kas sastāv no vairākiem uzņēmējiem lielākās kompānijās, izrāda iniciatīvu uzsākt TAP. Savukārt, atšķirībā no maksātnespējas procesa, tiesiskās aizsardzības procesu nevar uzsākt kreditors.

Kādas sekas uzņēmumam rodas pēc tiesas lēmuma par TAP uzsākšanu?

Sākumā tiesu izpildītājs ķeras pie darba un aptur piedziņas darbības. Tad kreditors, kura prasības apdrošināšanai ir ieķīlāta uzņēmuma manta, ir aizliegts pieprasīt ieķīlātās mantas pārdošanu. TAP uzsākšanas gadījumā kreditoram ir aizliegts vērsties tiesā pret uzņēmumu par maksātnespējas procesa uzsākšanu.

Ar ko īsti atšķiras tiesiskās aizsardzības process no vienošanās ar kreditoriem?

Bieži vien daudziem uzņēmējiem rodas jautājums ar ko īsti atšķiras tiesiskās aizsardzības process no vienošanās ar kreditoriem? Tātad svarīgākā atšķirība starp tiesiskās aizsardzības procesu un vienošanos ar aizdevējiem par parādu samaksas atlikšanu vai samazināšanu ir tas, ka tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānā paredzētā parādu samazināšana, atlikšana vai citi pasākumi ir saistoši arī kreditoriem, kuri tam nav devuši savu piekrišanu.

Otra būtiskākā atšķirība ir tā, ka informācija par tiesiskās aizsardzības procesu ir publiski pieejama jebkurai personai. Tas nozīmē, ka tavs uzņēmums un tā finansiālā situācija būs redzama visiem, kam būs vēlme to apskatīti. Taču vienojoties ar kreditoriem, tas paliek starp tavu uzņēmumu un kreditoru. Nevienam citam nav un nebūs pieeja šai informācijai.
--> Read more...

otrdiena, 2016. gada 22. marts

Kredīti ar standarta procentu likmēm

Ātrie kredīti ietilpst īstermiņa kredītu kategorijā, kas ir pieejami par standarta procentu likmēm. Tie tiek piešķirti vismaz uz 30 dienām līdz dažiem gadiem. Lai gan Jūs varat saņemt šāda veida finansējumu no uzticama aizdevēja, Jums par aizņēmēja uzticamību ir jāpārliecinās pirms pieteikšanās kredītam.

Pētījums par aizdevējiem

Solis, kas Jums jāievēro, ir jāveic neliels pētījums, lai atrastu uzticamu aizdevēju, kas sniedz šāda veida kredītus. Viss, kas Jums nepieciešams, ir apmeklēt aizdevēja mājaslapu, lai uzzinātu kredīta nosacījumus, kas Jums būs jāievēro. Ir ļoti svarīgi pārbaudīt, vai kredītā nav ietvertas nekādas slēptās maksas. Jums vajadzētu pārbaudīt procentu likmes, kas Jums būs jāmaksā par kredītu un Jums vajadzētu arī mēģināt noskaidrot kopējās maksas, kas Jums būs jāmaksā, ja Jūs nevarēsiet atmaksāt kredītu noteiktajā termiņā.

Kad esat izvēlējušies sev piemērotu aizdevēju, nākamais solis, kas Jums jāsper, ir nepieciešamās kredīta summas noteikšana. Jūsu nākamais solis ir noskaidrot, vai Jūsu izvēlētais aizdevējs lūgs Jums papildus maksu par kredīta neatmaksāšanu laikā un cik liela tā būs.

Kam paredzēti ātrie kredīti?

SMS kredīts kā ikviens cits ātrais aizdevums ir finansiāla atbildība, tāpēc pirms pieteikuma nosūtīšanas jāpārdomā divreiz, vai kredīts patiešām ir nepieciešams. SMS kredīts ir paredzēts:

 • Īres maksas un komunālo maksājumu segšanai;
 • Automašīnas un sadzīves tehnikas vai elektropreču remonta nomaksai;
 • Medicīnisko pakalpojumu un nepieciešamo preču apmaksai.

Iespēja pagarināt atmaksas termiņu

Mēdz gadīties arī nepatīkamas situācijas, kad visu naudu nav iespējams atdot paredzētajā laikā. Tad, vienojoties ar aizdevēju, ir iespējams pagarināt kredīta termiņu, tikai tad gan jārēķinās, ka par katru nokavēto dienu, papildus kredīta pamatsummai tiks piemērota arī attiecīgā procentu likme.
Aizdevumu ir iespējams saņemt vairākos veidos. Kad esat veicis reģistrāciju uzņēmuma mājas lapā, jūs varat pieteikties no sava lietotāja profila. Jūs varat pieteikties izmantojot SMS starpniecību. Šādi jums ir jāsūta pieteikums ar nepieciešamo informāciju uz attiecīgo telefona numuru. Vai, jūs varat veikt pieteikumu zvanot uzņēmumam un veikt mutisku pieteikumu nepieciešamajai aizdevuma summai.
--> Read more...

trešdiena, 2016. gada 16. marts

Vai var ietaupīt, personīgo auto nomainot pret sabiedrisko transportu

Lai ietaupītu - jebkurā jomā -, parasti mēs domājam plašāk, kā vienīgi par izmaksām naudas veidā. Papētot negatīvās un pozitīvās puses, ko sniedz pārvietošanās ar vienu vai otru transporta līdzekli, iespējams, ir jāgatavojas mainīt arī dažādus aizspriedumus – var būt, ka tie būs jālikvidē vēl pirms taupības lēmuma pieņemšanas. Pēc tam, kad aprēķināts ikdienā veicamais kilometru skaits un iegūtais degvielas patēriņš pareizināts ar viena degvielas litra cenu, iegūstot vidējo mēneša izcenojumu braucieniem ar savu auto, varam salīdzināt to ar braucienu izmaksām sabiedriskajā transportā. Ja ir skaidri redzams, ka ietaupījums ir tik būtisks, lai, neraugoties uz plusiem, ko tomēr piedāvā dārgākais brauciens (ērtības, neatkarība no grafikiem un maršruta, privātums, iespēja relaksēties un ļauties braucienam – atkarībā no transporta veida), iemesls mainīt pārvietošanās līdzekli ir atrasts! Bet, ja tēriņu pārsniegums ir minimāls, talkā var nākt idejiski faktori, tādi kā zaļā domāšana un tas, cik lielā mērā viena vai otra transporta lietotāji izjūt vajadzību pēc neatkarības un ērtībām.

No otras puses, ja uzreiz tiek ņemta vērā kāda transporta veida „pievienotā vērtība” - lietošanas ierastība, dažādas ērtības - ietaupījums pats par sevi var kļūt par nebūtisku faktoru.
--> Read more...

ceturtdiena, 2016. gada 10. marts

Dalība ieguldījumu fondos

Ieguldījumu fondos dalība ir brīvprātīga, investoram ir tiesības izvēlēties sev tīkamāko ieguldījumu plānu. Šie ieguldījumu veidi iedalās trīs lielās grupās.

Aktīvais ieguldījuma plāns nodrošina to, ka liela daļa naudas tiks ieguldīta akcijās, kas ir riskants ieguldījumu instruments. Tā kā akcijas ir augsta riska vērtspapīri, tad šis ieguldījumu plāns nodrošina arī augstu ienesīgumu. Sabalansēts ieguldījumu plāns nodrošina ieguldītās naudas diversifikāciju - daļa naudas tiks ieguldīta akcijās un daļa naudas tiks ieguldīta samēro drošos finanšu instrumentos, parādu vērtspapīros, valsts parādzīmēs, obligācijās, naudas tirgū. Par cik parādu vērtspapīri ir mazāk riskanti, tad līdz ar to arī nesīs mazāku peļņu investoriem. Konservatīvais ieguldījumu plāns nodrošina to, ka naudas līdzekļi tiek ieguldīti tikai drošos vērtspapīros, naudas tirgū.

Investoram ir brīva griba izvēlēties to finanšu ieguldījumu plānu, kurš ir vispiemērotākais. Piemēram, ja investors ļoti satraucās par saviem ieguldītajiem līdzekļiem, tad visdrīzāk piemērotākais veids kā investēt ieguldījumu fondos, būtu konservatīvais. Tomēr, ja investors ir pieredzējis, bagāts un vēlās īsā laika posmā nopelnīt, daudz nedomājot par ieguldītās naudas risku, tad vispiemērotākais ieguldījumu veids būtu agresīvais, kas var trīskāršot ieguldīto naudas summu pat dažu dienu laikā.

Personīgi ja investoram pieder 10 tūkstoši, tad būtu diezgan prātīgi 8 vai pat 9 tūkstošus investēt pasīvi un vienu vai divus tūkstošus ieguldīt agresīvi. Tas nozīme, ka gadījumā, ja agresīvās tirdzniecības dēļ gūsiet zaudējumus, tad pasīvā tirdzniecība tos nosegs. Ieguldījumu fondi ir izdevīgi, jo ar investoru finansēm rīkojās profesionāļi, kas ir finanšu tirgus eksperti un aktīvi seko līdzi ziņām visā pasaulē, kas savukārt var ietekmēt tirdzniecību.
--> Read more...

pirmdiena, 2016. gada 8. februāris

Kur pirkt apdrošināšanu?

Baltikums Bank dibināšanas pirmsākumi meklējami apdrošināšanas kompānijā Balticums Insurance Company, kas tika dibināta jau tālajā 1998. gadā, līdz ar to banka un tās vadība stabili darbojas un attīstās jau gandrīz 20 gadus.

Baltikums Bank savas darbības laikā ir kļuvusi par augsta līmeņa privātbanku, kurai uzticas gan uzņēmēji, gan privātpersonas. Bankai ir pārstāvniecības gan ES, gan NVS valstīs, kas uzņēmumiem ļauj būt pārliecinātiem par savām finansēm, neatkarīgi no pasaulē notiekošajām ģeopolitiskajām situācijām.

Bankas mājas lapā Baltikums.eu, iespējams iegūt noderīgu informāciju par bankas darbību, rezultātiem, pakalpojumiem un darbībām, kas jāveic, lai kļūtu par vienu no bankas klientiem.
Bankā tiek piedāvātas konsultācijas, kuru laikā iespējams rast atbildes uz sekojošiem jautājumiem:

 • Kā vairot un aizsargāt savu īpašumu?
 • Kuru nodokļi būtu tie, kurus Jūsu situācijā iespējams optimizēt?
 • Kura juridiskcija ir atbilstošākā ārzemju holdinga dibināšanai?
 • Kāds ir Jūsu situācijai piemērotākais mantojuma nodošanas veids?
 • Kā saņemt pastāvīgo uzturēšanās atļauju Latvijā?
 • Kā iespējams iegūt lielākus ienākumus starptautiskajā biznesā?

Pēc konsultācijas klientiem tiek piedāvāti arī dažādi problēmu risinājumu realizācijas procesi, kuri klientam palīdzētu vairot savu kapitālu un efektīvi virzīties uz priekšu.

Lai taupītu klientu laiku, saziņa ar banku iespējama arī elektroniski, apmeklējot Baltikums.eu mājas lapu un izvēloties kategoriju, kurā vēlaties saņemt bankas pakalpojumus vai arī izmantojot čata funkciju. Bankas darbinieki ar Jums sazināsies iepriekš norādītajā valodā un saziņas veidā, kuru varat izvēlēties aizpildot saziņas formu.

Tā kā bankas pakalpojumu klāsts ir ļoti plašs, lai labāk izprastu jums piemērotākos un izdevīgākos pakalpojumu veidus, bankas darbinieki labprāt sniegs visu nepieciešamo informāciju un vienosies par Jums izdevīgāko klātienes konsultācijas laiku.

Baltikums ir banka, kurai svarīgi sasniegt klientam vēlamo rezultātu, līdz ar to, visi bankas pakalpojumi ir izstrādāti tā, lai tos būtu iespējams pēc iespējas labāk pielāgot katra klienta individuālajai situācijai. Bankas darbinieki ir pieredzējuši savas nozares speciālisti, kas pieraduši strādāt ar uzņēmējiem un privātpersonām, kuras interesē ātrs, bet efektīvs risinājums, kā arī konfidencialitāte.

Mājas lapa: www.baltikums.lv. Un šis nav reklāmas raksts. Šis ir mūsu apskats un mēs neesam saistīti ar šo banku!
--> Read more...

 

  © 2009 Nautilus.lv oficiālā interneta vietne - Virszemes digitālā televīzija ar augstu skaņas un attēla kvalitāti.