trešdiena, 2017. gada 4. janvāris

Kā apieties ar naudu?

Mēdz teikt, ka „gudrākie” savu naudu iegulda un investē. Arī šāda rīcība tiek uzskatīta par pareizu veidu, kā apieties ar naudu. Ir tāds teiciens: „Nauda pelna naudu”, un kurš gan varētu būt labāks veids kā apieties ar naudu, ja ne tās pavairošana? Daudzi biznesmeņi, kā arī parasti cilvēki vēlas investēt vai vienkārši noguldīt naudu bankā uz konkrētiem kredītu procentiem, zinot to, ka nauda būs drošībā un pēc konkrēta laika posma, tā arī, būs vairāk! Protams, ka kredītprocenti nav ļoti lieli, tomēr pats svarīgākais – Jūsu ieguldītā nauda aug un tādējādi Jūs rūpējaties par savu nākotni.

Pareizi apieties ar naudu nozīmē, to uzmanīt un plānot savas nākotnes vajadzības. Cilvēki, kas tiešām plāno un pieraksta savus ikdienas pirkumus, visticamāk zinās, ka šādā veidā diezgan precīzi varēs noteikt to brīdi, kad varēs iegādāties, piemēram jaunu automašīnu. Vai arī paņemt hipotekāro kredītu, lai iegādātos jaunu māju, taču pamatu pamatā – pats svarīgākais, ir atcerēties, ka naudas plānošana ir pats galvenais veids, kā pareizi apieties ar savu naudu. Ja Jūs neplānojat savus pirkumus, neplānojat aptuvenās izmaksas, tad arī nauda aiziet prom daudz ātrāk, nekā Jūs to gribētu. Bet tiklīdz Jūs visu esat izplānojis un sarakstījis, Jūs zināt, cik daudz naudas mēnesī tērēsiet par ēdienu, cik daudz par rēķinu nomaksāšanu un Jūs skaidri zināsiet, cik uz rokas, Jums paliek brīvie līdzekļi.

Šos brīvos līdzekļus gudri būtu ievietot krājkontā, lai tie lēnām aug, un pēc kāda laika, kad esat iekrājis pietiekamu summu, varat domāt par jaunu māju, kuras iegādei visticamāk vajadzēs paņem arī kredītu, taču pats galvenais – pareizi rīkojoties ar naudu, Jūs būsiet uzkrājis pietiekami daudz līdzekļu, lai visticamāk par māju samaksātu 10 – 20% no tās pamatvērtības.

Daudzi uzskata, ka naudas plānošana ir lieks process un to dara cilvēki, kuriem ir mazi ienākumi, taču tā nebūt nav. Šādu iespēju būtu jāizmanto ikvienam, jo Jūs pat nenojaušat, ka pret naudu izturaties nepareizi un lietojat to izšķērdīgi!

 

  © 2009 Nautilus.lv oficiālā interneta vietne - Virszemes digitālā televīzija ar augstu skaņas un attēla kvalitāti.